Vadovų paieška: nestandartiniai bruožai, kurie gali būti privalumas

pagal | 2022-04-25

Dažniausiai manome, kad būsimi vadovai turėtų turėti nemažai tinkamos darbo patirties, turėti aukščiausią išsilavinimo laipsnį ir panašiai. Neatitinkant bent vienam įsivaizduojamų kriterijų labai dažnai nebandome pretenduoti į vadovo poziciją. Kadangi visuomenė tobulėja, įmonės į viską žiūri daug lanksčiau, be to, jos pasiruošusios nestandartiniams sprendimams, tad ir vadovų kartelė nebėra tokia, kokia buvo anksčiau. Labai dažnai yra ieškoma kitokių vadovų, nei kad esame įpratę matyti. Tad šiame straipsnyje plačiau papasakosime, į kokius nestandartinius bruožus ar gebėjimus gali kreipti įmonė, kurioje vykdoma vadovų paieška.

Ne vien tos srities žinios

Dažnai susidarome nuomonę, kad ieškant vadovo, jis apie darbo poziciją turi žinoti viską, kad galėtų atlikti paskirtą darbą geriausiai. Tačiau ne viena įmonė yra pakeitusi nuomonę, labai dažnai į laisvą vadovo poziciją priima ne šios srities profesionalą, kuris neturi labai didelio tos srities žinių bagažo. Aišku, kažkoks žinių pagrindas turėtų būti. Bet iš tokio darbuotojo tikimasi, kad jis į visą situaciją pažvelgs kitu kampu, mąstys nestandartiškai ir taip galės priimti tinkamus sprendimus, kurie leis perdėlioti visus darbus, pasitelkti kitą darbo strategiją ir įmonei tai bus kur kas naudingiau. Tad jei net ir nesate šios srities profesionalas, bet pasižymite kitomis vadovui tinkančiomis savybėmis, nereikėtų nuleisti rankų ir bandyti siekti savo tikslo.

Ne toks didelis dėmesys išsilavinimui

Anksčiau rengiant vadovų paiešką vienas iš pagrindinių kriterijų, į kurį reikėdavo atsižvelgti buvo išsilavinimas. Norint užimti aukštesnes pareigas, jis buvo privalomas. Ir nebuvo kreipiama dėmesio į tavo žinias, kaip aukštasis mokslas buvo pabaigtas ir panašiai. Tačiau šiandien, darbdaviai į visą situaciją žiūri kur kas lanksčiau ir užimti vadovo pozicijas siūlo ne vien tik aukštąjį mokslą baigusiems žmonėms. Labai dažnai neturintys išsilavinimo, bet jau turintys nemažą darbo patirtį žmonės, įmonei gali pasiūlyti kur kas daugiau nei tie, kurie yra baigę mokslūs.

Nestandartiniai sprendimai

Šiandien matome labai daug sėkmingų žmonių, kurie darydami kitokius sprendimus nei kiti, pasiekė savo karjeros aukštumas, yra įkūrę įmones ir panašiai. Nestandartinis mąstymas ir išskirtinumas leido priimti tokius sprendimus, kurie galbūt tuo momentu nebuvo populiarūs, bet ateities perspektyvoje davė labai gerus rezultatus. Tad neretai įmonės ieškant vadovų duoda tam tikras užduotis, kuriomis mato, kokius sprendimus priima vienoje ar kitoje situacijoje ir pagal tai gali spręsti, kokius sprendimus galės priimti realioje situacijoje. Labai dažnai nestandartiniai sprendimai gali laimėti, nes ieškant naujų perspektyvų, tai yra labai svarbu.