Pasiskolinę yra beveik visi

pagal | 2017-03-19

paskola vartojimuiAr pažįstate nors vieną žmogų, kuriam nė karto nebūtų suteikta paskola vartojimui? Jeigu ir žinote tą, kas nesiskolino, tikriausiai pažįstate ir nemažai tokių, kurie skolinosi. Šiais laikais vartojimo paskola suteikiama tikintis, kad ji bus atiduota greitai, o taip dažniausiai ir būna. Žmonės skolinasi nesibaimindami ir paskolas dažniausiai traktuoja kaip lengvai pasiekiamas, o tai mažina stresą ir galima gyventi nebijant, „o kas būtų, jeigu nebūtų“. Tačiau net jeigu manote, kad pažįstate žmogų, kuria,m niekada nebuvo suteikta paskola vartojimui, gali būti, kad jis ar ji yra pasiskolinę kitais būdais. Kokie jie?

Pirkimas išsimokėtinai

Kartais taip norime pagaliau nusipirkti naują skalbimo mašiną, televizorių ar kompiuterį, o gal net automobilį. Tačiau tam nepakanka pinigų. Jeigu pirktume po 5 metų, tikrai užtektų – per tiek laiko sutaupysime. Interneto parduotuvėje atsiranda pasiūlymas ir pirkti išsimokėtinai. Gal ir verta? Susigundome ir turime daiktą, už kurį mokame pamažu. Kai kurie žmonės pirkimą išsimokėtinai laiko atvirkštiniu procesu taupymui. Taupai, tik daiktą jau turi. Tad nors tai nėra vartojamoji paskola, išduodama su būtent tokiu pavadinimu, pats pasiskolinimo faktas iš tiesų yra. Lizingo sutarties metu suteikiama tam tikro pobūdžio vartojimo paskola automobiliui ar kitam daiktui, tuomet ta suma iš banko sumokama pardavėjui. Jūs gaunate daiktą ir įsipareigojimą grąžinti lygiomis dalimis palaipsniui prekės kainą bei nustatytas palūkanas. Tad gerai pagalvokite, ar tikrai jūsų pažįstami ir artimieji neturi lizingu pirktų daiktų. Nes jeigu jų turi, vadinasi, ir jie gali pasigirti paskolų „stažu“.

Telefono sutartis

Dar nekalčiau atrodo telefono sutartis su ryšio operatoriumi 24 mėnesiams. Pasirašote sutartį ir gaunate telefoną už 1 eurą. Viskas suformuluota taip, kad ne iš karto suprasite, jog tai iš esmės tam tikra vartojimo paskola be palukanu arba telefono gavimas išsimokėtinai. Tos ryšio paslaugos bus tikrai ne pigios, o sutarties jūs be pasekmių nutraukti negalėsite. Jeigu nutrauksite, mokėsite už gautą telefoną jo tikrąją kainą. Tad kas čia sakė niekada nesiskolino? Tik ne tie, kurie turi telefonus, gautus būtent tokiomis sąlygomis.

Greitieji kreditai

Žinoma, pati akivaizdžiausia paskola vartojimui neisejus is namu yra tiesiog paskola internetu arba greitieji kreditai. Jų prireikia sunkiose ir netikėtose situacijose arba kai šiek tiek pritrūksta perkant jaują daiktą. Tuomet visada smagu prisiminti, kad turime tiek daug greitų kreditų teikėjų Lietuvoje, kad išsirinkti bus lengva. Galiausiai, tarp jų dairantis palankiausios, sužinome, kad yra net įrengtų skolinimosi tarpusavyje platformų, kur greita vartojimo paskola, maziausios palukanos vienoje vietoje.

Studijų paskola

Studijuojantys žmonės galbūt neįvertina, kad jų studijų paskola visgi yra paskola ir ją reikės grąžinti. Štai Didžiosios Britanijos įstatymai sako, kad jeigu baigus mokslus nepavyksta pagal gautą išsilavinimą uždirbti pakankamos sumos pinigų, ši suma yra anuliuojama. Lietuvoje, deja, visais atvejais studijų paskolą grąžinti reikia, nesvarbu, kaip jums sekasi gyvenime ją gavus. Vertėtų pasidomėti ir kitais dalykais. Studentams suteikiama vartojimo paskola – kas tai? Dabar tokių paskolų jau nesuteikia, tačiau prieš 5 – 10 metų buvo puikios sąlygos, sudarytos studentams, neturintiems pajamų ir uždarbio, mokslo metų pradžioje gauti vienkartines paskolas. Tie, kas jas gavo, vėliau vis tiek turėjo susidurti su realybe ir po daug metų imti tą paskolą grąžinti. Paskola verslui, vartojimo paskolos investavimui – tai taip pat populiarūs skolinimosi būdai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.