Kaip parduoti įmonę?

pagal | 2017-02-02

Smulkaus verslo pardavimas yra sudėtinga užmačia, kuri priklauso nuo kelių aplinkybių. Įmonės pardavimo procesui gali reikėti brokerio, buhalterio ir advokato. Kaip pelningai parduosite verslą priklauso nuo daugybės aplinkybių: pardavimo priežasčių, pardavimo proceso laiko bei nuo verslo veiklos, eksploatacijos ir struktūros stiprumo. Taip pat parduodama įmone tarsi dar reikia rūpintis ir po pardavimo: kai jau verslas parduotas, iš Jūsų dar nemažai laiko atims rūpinimasis buvusiomis verslo patalpomis , privalėsite nusistatyti kelias protingas strategijas, kad išlaikytumėte pelną.  Štai keli žingsniai, patarimai, kurie padės Jums sukurti tvirtą planą ir pravesti sėkmingas derybas.

PRIEŽASTYS DĖL KURIŲ ĮMONĖ PARDUODAMA

Nusprendėte parduoti savo verslą. Kodėl? Tai vienas iš pirmųjų klausimų, kurį Jums užduos potencialus pirkėjas. Savininkai paprastai parduoda savo verslus dėl tokių priežasčių:

  • išėjimas į pensiją,
  • ginčai su partneriais,
  • ligos ar mirtis,
  • pervargimas nuo didelio krūvio,
  • nuobodulys.

Kai kurie savininkai mano, kad jų parduodamas verslas tiesiog nėra pelningas, tačiau tokia priežastis gali apsunkinti pirkėjų pritraukimą. Apsvarstykite įmonės pardavimo perspektyvas, jos pasirengimą veikti ir savo laiką. Yra daugybė požymių, kurie gali paversti Jūsų verslą kur kas patrauklesniu potencialiems pirkėjams:

  • didėjantis pelnas,
  • pastovūs pajamų rodikliai,
  • stipri klientų bazė,
  • pagrindinė sutartis, kuri apima keletą metų.

PARDAVIMO LAIKAS

Paruoškite įmonė pardavimui taip greitai kaip tik galite, pageidautina per metus ar du prieš parduodant. Toks pasirengimas padės Jums pagerinti savo finansinę apskaitą, verslo struktūrą ir klientų bazę bei padės verslo pelningumui. Šie patobulinimai palengvins pirkėjui verslo perėmimą ir padės išlaikyti visus verslo procesus sklandžiais.

VERSLO ĮVERTINIMAS

Kitame etape Jūs norėsite įvertinti savo verslo vertę bei įsitikinti, kad Jūsų kaina nėra nei per aukšta, nei per žema. Raskite verslo vertintoją ir gaukite įvertinimą iš jo. Jis parengs išsamų verslo vertės paaiškinimą. Dokumentas suteiks patikimumo ir pagrįs Jūsų kainą.

PARDUOTI PAČIAM AR SAMDYTI BROKERĮ

Pardavinėdami verslą patys — sutaupysite pinigų ir Jums nereikės brokeriams mokėti komisinių. Savarankiškas pardavimas taip pat tinkamas, kuomet įmonė parduodama šeimos nariui ar dabartiniam darbuotojui. O, ko gero, visomis kitomis aplinkybėmis brokeris gali padėti sutaupyti laiko verslo išsaugojimui, veiklos tęsimui, pardavimų išsaugojimui, geriausių kainų gavimui (nes brokeris tik nori padidinti savo komisinius). Aptarkite savo lūkesčius ir reklamos kanalus su brokeriu, taip pat palaikykite nuolatinį ryšį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.