Ikiteisminis ir teisminis skolų išieškojimas

pagal | 2022-10-29

Skolos yra varginantis dalykas. Ir tikrai ne tik tokiu atveju, kai jūs esate skolininkas. Jeigu turite skolininkų, kurie nenoriai grąžina skola – tokiu atveju reikia ieškoti įmonės, kuri gali padėti jas atgauti legaliu būdu.

Išties, šiuo metu skolų išieškojimas gana dažna paslauga su kuria tenka susidurti daugeliui. Ne veltui paskolinti dažniausiai kur kas lengviau nei atgauti skolas.

Kokios galimos skolos atgavimo opcijos? Jas ir aptarsime žemiau.

Ikiteisminis skolų išieškojimas

Visada geriausia pradėti nuo ikiteisminio išieškojimo ir tuo pačiu tikėtis, kad viskas taip ir baigsis. Tokiu būdu yra siekiama atgauti skolas iki teismo.

Dažniausiai tai yra daroma remiantis keliomis konkrečiomis funkcijomis:

  1. Skolininkų kontaktų paieška
  2. Susisiekimas su jais
  3. Atsiskaitymų derinimas
  4. Vekselių pasirašymas
  5. Klientų, kurie nevykdo įsipareigojimų, stebėjimas
  6. Rekomendacijos klientui

Jeigu nei vienas metodas ir nei vienas žingsnis nebuvo našus – tokiu atveju lieka tik teisminis išieškojimas. Praktika tokia, kad labai dažnai skolininkui pasakius, kad iš jo skolos bus išieškomos teismo būdu –  dažniausiai jis pradeda kur kas noriau bendradarbiauti ir bent jau sudaromos skolos grąžinimo planas. O tai jau yra didelis žingsnis.

Teisminis skolų išieškojimas

Jeigu nepavyksta skolos atgauti ikiteisminiu būdu – tokiu atveju lieka teismas. Tikrai nei skolininkas, nei tas, kuris bando atgauti skolas dažniausiai nenori, kad skola būtų gaunama teismo keliu. Tai yra normalu. Tačiau kai atgavimas kitais būdais tampa nebeįmanomas – tenka kliautis teismu.

Šiuo atveju yra galimi keli teismo keliai:

  1. Teismo įsakymo išdavimas.
  2. Dokumentinis procesas.
  3. Ginčo tvarka.

Viskas priklauso nuo to – kaip asmuo bus linkęs bendradarbiauti. Visada stengiamasi viską padaryti kuo paprasčiau ir greičiau, kadangi norisi, jog skolos būtų atgaunamos greičiau ir niekam dėl to nereikėtų investuoti savo laiko.

Svarbiausia yra rasti gerą įmonę, kuri ne tik teikia paslaugas, tačiau taip pat ir atsako į visus klausimus. Esame tikri, kad tuomet skola, kad ir kokio ji yra dydžio, bus gana greitai gaunama.