Buhalterine apskaita Vilniuje. Kaip pastebėti daromas klaidas?

pagal | 2019-10-26

Buhalterine apskaita Vilniuje (aišku, kaip ir bet kuriame kitame mieste) – vienas tų darbų, kurių savarankiškai neturėtų bandyti atlikti direktorius. Nederėtų minėtos užduoties užkrauti ir ant vargšės sekretorės pečių. Yra du galimi variantai: buhalterio etatas įmonėje arba buhalterinę apskaitą atliekančios įmonės paslaugų pirkimas. Tiek vienu, tiek kitu atveju buhalterinės apskaitos operacijų atlikimas turėtų būti patikėtas kompetentingam ir atsakingam asmeniui, priešingu atveju įmonei gresia nemalonios sankcijos, galinčios pasibaigti net…bankrotu.

Akivaizdu, jog buhalterio ar buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės pasirinkimas – atsakinga užduotis. Net ir radus savo srities specialistą, nederėtų iškart aklai juo pasikliauti. Šioje situacijoje puikiai tiktų posakis „pasitikėk, bet patikrink“. Buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės atstovas noriai dalinasi patarimais, padėsiančiais laiku atpažinti nekokybiškos buhalterinės apskaitos požymius.

  • Jūsų patikimo (bent jūs taip galvojate) buhalterio pateikiamo apskaitos duomenys nesutampa su įmonės kliento ar tiekėjo turimais duomenimis? Suskubkite šią informaciją patikrinti: akivaizdu, jog viena ar kita pusė dėl tam tikrų priežasčių yra neteisi.
  • VMI – kiekvienos įmonės „baubas“, su kuriuo pyktis geriau nederėtų. Jei VMI pateikiamų mokėtinų mokesčių likučiai nesutampa su vidinės buhalterinės apskaitos duomenimis, tikėtina, jog jūsų buhalteris dėl kompetencijos stokos ar aplaidumo savo darbą atlieka netinkamai ir daro grubias klaidas, kurias būtina nedelsiant ištaisyti.
  • Tiesiai šviesiai paklausiate buhalterio informacijos apie įmonės veiklos pelningumą ir mokesčių sumą, kurią reikia sumokėti, tačiau gautas atsakymas jūsų netenkina: trūksta konkretumo ar šis pateikiamas ne laiku. Akivaizdu, jog buhalteris ar buhalterinės apskaitos paslaugas teikianti įmonė nėra pajėgi susidoroti su savo kasdienėmis užduotimis.
  • Jūs, kaip vadovas, turite teisę gauti operatyvią informaciją apie įmonės skolininkus bei šių turimų skolų dydį (tai tiesiogiai susiję su įmonės veiklos pelningumu). Jei buhalteris „pamiršta“ pateikti tokio pobūdžio informaciją, tolimesni vadovo veiksmai turėtų būti aiškūs.
  • Buhalterinė apskaita – sudėtingas mokslas, kurio niuansai, natūralu, vadovui yra nežinomi (o ir neprivalo būti: juk tam ir samdomi kompetentingi žmonės). Tačiau vieną elementarią taisyklę žinoti derėtų: buhalterinės apskaitos informacija privalo sutapti su faktiniu likučiu, tuo metu esančiu kasoje. Jei buhalteris nuolat vėluoja „suvesti galus“, tikėtina, jog buhalterine apskaita Vilniuje, tyčia ar netyčia, vykdoma aplaidžiai. Laiku nepastebėjus ir neištaisius šio pobūdžio klaidų, įmonės vadovui gresia administracinė ar net baudžiamoji atsakomybė.
  • Profesionalus buhalteris ar buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančios įmonės atstovas privalo gebėti atlikti ne vien tokias, iš pažiūros paprastas užduotis kaip darbo užmokesčio apskaita ar PVM deklaracijų duomenų suvedimas į sistemą, bet ir konsultuoti sudėtingesniais finansiniais be teisiniais klausimais. Jei jūsų buhalteris neturi tam reikiamos kompetencijos, galbūt pats metas ieškoti kito specialisto.

Buhalterine apskaita Vilniuje– sritis, populiari tiek pasiūlos, tiek paklausos atžvilgiu. Įmonės vadovui derėtų pasinaudoti tokia situacija ir, skyrus šiek tiek laiko paieškoms, finansinių reikalų „vairą“ patikėti profesionalui.

Plačiau: https://jugma.lt/buhalterine-apskaita