Atsargų valdymas versle

pagal | 2017-06-20

Gamybos verslas, kuris gamina tam tikrą produkciją ar kitos srities verslas, kuris dažnai turi įvairiausių atsargų ar kitų įvairių žaliavų. Didžiausias trūkumas, su kuriuo susiduria tos įmonės, kurios privalo stebėti atsargas, tai kad jų būna per mažai arba jų būna per daug. Dėl šios priežasties ypač didelės įmonės, kurios turi nemažai gamybai skirtų atsargų norėdamos palengvinti darbą privalo turėti atsargų valdymo sistemą. Kam reikalinga tokia sistema ir kokia jos nauda klientu ir gamybai?

Atsargų valdymas reikalingas tam, kad būtų sandėlyje stebima, kiek ir kokių žaliavų yra bei ko trūksta bei reikalingas naujas užsakymas. Paprastai tokia sistema rūpinasi pačios įmonės, o paslaugą teikia logistikos kompanijos, kurios turi patirties atsargų valdymo srityje. Per mažas atsargų kiekis gali pristabdyti gamybos procesus ir visus su tiekimo grandine susijusius procesus, o per didelis kiekis atsargų tiesiog gali padaryti nuostolių, kadangi ypač maistinės žaliavos linkusios į trumpą galiojimo laiką. Dėl šios priežasties labai svarbu, kad atsargų valdymas būtų gerai paruoštas ir nuolat stebimas, kad nebūtų jokių nuostolių.

Bet paprastai įmonės yra linkusios turėti mažiau žaliavų, kad sumažintu bereikalingas išlaidas. Juk, taip būna ir maisto parduotuvėse ar kitose prekybos centruose, kur atvežamas didelis kiekis produktų, tačiau jų neišperkama. Taip ne tik parduotuvė, bet ir gamybos įmonė praranda nemažai lėšų. Arba pagamina per daug prekių ir produktų, sandėliuoja juos, o vėliau turi eikvoti naujas atsargas. Taip prarandama nemažai lėšų. Todėl racionalus atsargų valdymas, kuomet atsargų yra užtektinai padeda įmonei pasiekti maksimalių bei sėkmingų rezultatų, nes padidėją pardavimai, o sunaudotas atsargos yra paskaičiuotos tam tikrai gamybai ir paskirstytos.

Toks atsargų valdymas neša teigiamą naudą tiek gamintojui, tiekėjui, tiek perkančiai įmonei ar individualiam žmogui. Kadangi prekių nereikia ilgai laukti, o gamintojas išnaudoja tiek atsargų koks yra kiekis užsakytas kliento. Taigi, atsargų valdymas išties pakeitė visą gamybos ir tiekimo grandinės veiklą, ji mažiau praranda lėšų, o reikiamu metu yra laiku užsakomos naujos žaliavos bei taip visa gamyba nesustoja.

1 komentaras

  1. žaliavos

    Perskaicius prisiminiau savo pamoka, kurioje delsiau isirengti verslo valdymo sistema, o to pasekoje netekau nemaza dali pelno, taciau visi logistikos procesai yra sustiguoti ir sioje vietoje nerimauti nebeliko del ko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.