Laukiate šeimos pagausėjimo? Pridėkite kūdikių svarstykles į reikalingų daiktų sąrašą

pagal | 2016-06-30

Susilaukus vaikelio, moterys ir vyrai tampa tėvais, kitaip tariant, pereina į kitokį gyvenimo lygį, kai rūpintis reikia ne tik savimi, bet ir savo mažyliu, kuris ką tik išvydo šį pasaulį. Ruošiantis kūdikio gimimui, reikalinga pasirūpinti daugybe dalykų. Lovele, drabužėliais ir vežimėliu paprastai yra pasirūpinama iš anksto, tačiau neretai pamirštama įsigyti kudikiu svarstykles, kurios yra ne mažiau reikalingos nei kiti daiktai besivystančiam mažyliui.

Svarbu žinoti, jog kūdikio svorį reikia nuolatos stebėti, nes tai yra vienas iš svarbiausių vystymosi rodiklių. Visuomet kūdikiui vos gimus, jis yra dedamas ant svarstyklių ir taip daroma tikrai ne vien dėl to, kad naujagimio svoris būtų užrašytas ant lapuko kartu su gimimo data bei tiksliu laiku, kada vaikas išvydo pasaulį. Reguliariai tikrinamas kūdikio svoris, padeda greičiau pastebėti problemas, sutrikimus.

Paprastai naujagimis pirmosiomis gimimo dienomis netenka apie 8 % savo kūno masės, nes iš kūnelio pasišalina organizme susikaupę skysčiai. Tačiau, maždaug po 7-10 dienų kūno svoris turi atsistatyti ir šį procesą patartina stebėti. Pirmame gyvenimo mėnesyje, kūdikis turi priaugti nuo 400 iki 600 gramų. Antrame mėnesyje svoris turėtų padidėti kilogramu, o kitais mėnesiais kūno svoris turi gana sparčiai augti. Statistiškai, nuo dvejų metų iki brendimo amžiaus, vaikas kasmet turėtų priaugti maždaug po 2 kilogramus.

Kūdikius reikėtų sverti vieną- du kartus per mėnesį, tačiau jei yra tam tikrų sutrikimų, tarkim, mažylis vos gimęs svėrė per mažai, arba svoris auga pakankamai lėtai – rekomenduojama mažylį dėti ant svarstyklių bent kartą per savaitę.

Tam, kad svarstyklės rodytų kuo tiksliau, kiekvieną svėrimą atlikite panašiomis sąlygomis. Patartina kūdikius sverti tuo pačiu metu, prieš maitinimą. Sverti vaikelį reikėtų tuomet, kai jis yra mieguistas arba kietai miega. Svarstyklės nerodo tikslių duomenų, jei kūdikis juda.

Kūdikių svarstyklės yra reikalingos tam, kad galėtumėte sekti savo mažylio svorio prieaugį ir taip jūs visuomet galėsite žinoti, jog jūsų kūdikis auga normaliai, ir yra sveikas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.