Kosulys – baubas, aplankantis tiek mažus, tiek didelius

pagal | 2018-01-25

vaistai nuo kosulio Atėjus šaltajam sezonui, galime būti tikri, jog su pastaruoju atkeliaus ir peršalimas bei šį lydintys „malonumai“, o jei žiema tėra kalendorinė (liūliuoja balos ir trūksta šalčio, galinčio „nugalabyti“ piktuosius virusus) – pavojus iškyla net ir stiprų imunitetą turinčiųjų sveikatai. Tad nieko keisto, jog vaistai nuo kosulio atsiduria dažno pirkinių krepšelyje. Vaistai nuo kosulio, kaip ir bet kurie kiti medikamentai, turi būti vartojami atidžiai laikantis gydytojo nurodymų (itin svarbu nenukrypti nuo nurodytos paros normos bei vartojimo trukmės).

Aišku, jei nekankina aukšta temperatūra ar kiti varginantys simptomai, bylojantis apie akivaizdžius rimtesnius sveikatos sutrikimus, ir vaistai atsikosėjimui tėra vienintelis pageidavimas, nėra būtina registruotis pas šeimos daktarą – kvalifikuotą pagalbą gali suteikti ir vaistinėse dirbantys farmacininkai. Jei pastarieji konkrečiai įvardina, jog derėtų vartoti acc nuo kosulio, o sirupas nuo kosulio vaikams prospan – geriausias pasirinkimas, nelaikykite minėtų rekomendacijų tam tikro firmos gaminių propaganda: kvalifikuotas vaistininkas tenori savo pacientui suteikti pagalbą, o kiekviena rekomendacija yra paremta asmenine patirtimi ar kitų klientų atsiliepimais.

Norint sužinoti, kokie efektyvus vaistai nuo kosulio yra geriausias pasirinkimas jūsų atveju, būtina medikui ar farmacininkui kuo tiksliau apibūdinti užklupusio negalavimo simptomus: vienu atveju yra skiriami vaistai nuo sauso kosulio (ech, tas nemalonus jausmas, kai nepaliaujamai dirgina gerklę, bet taip ir nepavyksta atsikosėti…), kitu – vaistai nuo slapio kosulio vaikams ar suaugusiems. Medikamentai kosulio vaikams ir suaugusiems, natūralu, skiriasi tiek veikliosiomis medžiagomis, tiek skoniu: retas mažylis yra pajėgus suvokti, jog, sveikatos vardan, būtina gerti bjauraus skonio gėralą…Dėl to vaistai nuo kosulio vaikams dažniau primena skanų sirupą, o ne karčius medikamentus (dar viena priežastis, dėl ko liūdna atsisveikinti su vaikyste…).

Jei esate kategoriškai nusistatęs prie cheminių medikamentų vartojimą ir vaistai nuo kosulio jums yra tabu, turite teisę gydytis natūraliomis priemonėmis. Paklauskite, kokie liaudiški vaistai nuo kosulio buvo naudojami mamos ar senelės namuose ir patys išbandykite šių efektyvumą. Tiesa, net jei kosulys jums ir neatrodo rimta liga, nepraraskite budrumo – negydomas ar netinkamai gydomas šis neretai mėgsta „susidraugauti“  su tokiomis komplikacijomis kaip plaučių uždegimas ar panašiai. Jei savarankiškai gydomas kosulys ilgą laiką nesitraukia ar, priešingai, stiprėja, būtinai kreipkitės į šeimos gydytoją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.