Ką reikia žinoti prieš atliekant dantų implantaciją

pagal | 2019-06-20

Dantų implantacija yra be galo svarbi procedūra, kuri dirbtiniu būdu atkuria prarastus dantis. Jei jus ištiko nelaimė ir pažeidėte ar praradote dantį, ji reikia pakeisti kuo skubiau, nes dvejojant ir gyvenant su šiuo pažeidimu neigiamai paveiksite savo dantų sveikatą ir deformuosite veido formą. Kuo skubiau neatstačius prarasto ar pažeisto danties jūs pamažu kursite sąlygas dantų ir dantenų ligų vystymuisi, o žandikaulio pokyčiai sukels sukandimo deformaciją, kurią teks pakęsti visą gyvenimą. Praradus dantį keliate pavojų ne tik burnos sveikatai, bet ir veido išvaizdai. Jei jus ištiko nelaimė ir praradote dantį, tačiau norite minimalizuoti pokyčių pasekmes, jūsų vienintelė išeitis – tai dantų implantacija. Jei netekote vieno ar keleto dantų ir svarstote apie šią procedūrą, jums ko gero kilo klausimas: ką reikia žinoti prieš dantų implantaciją?

Atliekant dantų implantaciją odontologas prarasto danties vietoje pritvirtina dirbtinę danties šaknį – titaninį sraigtelį. Jo pritvirtinimas prie žandikaulio atstoja prarastą danties šaknį, kurios netekimas sukelia kaulų mažėjimą bei veido deformaciją. Procedūrą atlikus teisingai, titaninis sraigtelis pamažu prigyja prie žandikaulio, kol galiausiai ant jo pritvirtinamas danties dydį bei struktūrą primenantis protezas.

Titanas – tai puiki medžiaga, idealiai tinkanti odontologinėms procedūroms. Kiti metalai turi neigiamą įtaką sąveikaujant su mūsų organizmu, todėl dirbtinė danties šaknis privalo būti pagaminta būtent iš šio metalo. Jei metalinis sraigtelis yra pagamintas iš titano, jį organizmas priims be jokių komplikacijų. Jei norite išvengti žalos burnos higienos sveikatai, prie žandikaulio prigijusį implantą gerai prižiūrėkite ir pasirūpinkite nepriekaištinga burnos higiena bei sveikata. Jei implantas nedarys jokios žalos organizmui, po kiek laiko ant jo bus tvirtinamas protezas. Tinkama burnos higienos bei atidi implanto priežiūra suteiks maksimalų komfortą, kurio dėka pamiršite, kad turite dirbtinį dantį.

Norintiems atstatyti pažeistą ar prarastą dantį rekomenduojama susipažinti su šios procedūros eiga. Visą reikiamą informaciją apie tai, kaip pasirinktoje klinikoje atliekama dantų implantaciją, jums suteiks odontologas. Jei įvertinus dantų ir dantenų sveikatą bei burnos higieną dantų gydytojas neaptiks jokių nesklandumų, jums bus parinktas operacijos laikas.

Metalinis sraigtelis, kuris tarnaus kaip dirbtinė danties šaknis, yra pritvirtinamas naudojant vietinę nejautrą. Jis prisukamas į kaulą plote, kur netekote natūralaus danties. Po sėkmingo implanto pritvirtinimo chirurgas užsuks specialią gydomąją galvutę. Praėjus savaitei dantų gydytojas pašalins siūlus ir dirbtinė šaknis pamažu ims gyti. Gydymo procesas gali užtrukti apie 4 mėnesius, bet jei norite, kad jis vyktų kuo sklandžiau, netinginiaukite ir pasistenkite palaikyti nepriekaištingą burnos higieną. Vadovaujantis odontologo nurodymais ir atliekant tam tikras priežiūros procedūras galėsite stebėti sveiką ir stabilų implanto suaugimą. Jei visas gydymo procesas praeis sklandžiai, dantų gydytojas pritvirtins ilgalaikį keramikinį protezą, kurio būklė priklausys tik nuo jūsų priežiūros.

Daugiau informacijos apie dantų implantaciją rasite čia.

1 komentaras

Komentavimo galimybė išjungta.