7 dantų priežiūros namuose taisyklės

pagal | 2022-02-20

Odontologijos klinikose atliekamos įvairios procedūros, kad jūsų dantys būtų sveiki ir gražūs, įskaitant profesionalų valymą ir balinimą. Nepaisant apsilankymo pas odontologą svarbos, labai svarbus vaidmuo tenka asmens higienai. Norėdami padėti savo skaitytojams, išdėstėme pagrindines dantų priežiūros taisykles, dažniausias klaidas ir pateikėme išbandytus ir teisingus patarimus.

Namuose galite pašalinti apnašas ir išvengti dantų akmenų, blogo kvapo ir kraujavimo. Todėl patariame išmokti pagrindines dantų priežiūros taisykles:

  • Dantų šepetėlio keitimas. Medžiagos greitai susidėvi, tampa toksiškos ir dantų šepetėlis nebeatlieka savo funkcijos. Dantų šepetėlį rekomenduojame keisti kas 2-3 mėnesius.
  • Tinkamos dantų pastos pasirinkimas. Turime rekomenduojamų dantų pastų, skirtų burnos ertmės priežiūrai, emalio priežiūrai, mikrofloros atkūrimui ir kt., sąrašą. Perskaitę sąrašą galėsite pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkančią dantų pastą.
  • Kasdienis šepetys. Kiekvieną rytą ir vakarą 2-3 minutes valykite dantis. Norėdami išvalyti šoninį paviršių, šluostykite nuo dantenų iki krašto ir atlikite sukamuosius judesius. Norėdami išvalyti kramtomąjį paviršių, atlikite judesius pirmyn ir atgal.
  • Valymas po valgio. Kad burnoje neliktų bakterijų ir maisto likučių, rekomenduojame dantis valyti po pusryčių ir vakarienės. Jei prieš valgį išsivalėte dantis, būtinai praskalaukite burną vandeniu.
  • Burnos skalavimo skystis. Profilaktiniame burnos skalavimo skystyje yra veikliųjų medžiagų, kurios pasiekia sunkiai pasiekiamas vietas, naikina bakterijas ir šalina apnašas. Skalaukite juo burną bent 40 sekundžių, nes kitaip 80 % antibakterinių savybių bus tiesiog prarastos. Po valgio taip pat galima vartoti įprastą vandenį.
  • Tarpdančių sričių gydymas. Kiekvieną dieną tarpdančius reikėtų siūlu valyti tempimo judesiais.
  • Reguliariai lankykitės pas odontologą. Kas 3-6 mėnesius profilaktiškai pasitikrinkite sveikatą. Kartą per šešis mėnesius rekomenduojame atlikti profesionalų dantų valymą, kad išvengtumėte dantenų kraujavimo, blogo burnos kvapo, skausmingumo, baltų dėmių ir pageltimo.

Kodėl turėtumėte rimtai rūpintis savo dantimis?

Dauguma žmonių nemato prasmės skirti laiko dantų šepetėlio ir dantų pastos pasirinkimui arba pirkti specialias burnos higienos priemones. Higienos procedūros atliekamos ne dažniau kaip kartą per dieną ryte: žmogus skuba, 30-60 sekundžių valosi burną ir naudoja metų senumo dantų šepetėlį.

Tokį aplaidų požiūrį galima paaiškinti nesupratimu, kas gali nutikti, jei nevalysite dantų. Būtent netinkama burnos priežiūra arba jos trūkumas lemia minkštųjų apnašų atsiradimą. Nuolatinė mikrobų plėvelė ilgainiui virsta dantų akmenimis, kurie gali sukelti dantų problemas, pavyzdžiui, gingivitą.

Dar viena priežastis, dėl kurios reikia rūpintis dantimis, yra ta, kad pablogėja burnos kvapas. Miegant burnoje dauginasi smirdančios bakterijos, todėl, ignoruodami šepetėlį ryte, šią problemą dar labiau pabloginsite, todėl gali atsirasti halitozė. Yra įvairių būdų atsikratyti blogo burnos kvapo, tačiau geriausia net nesusidurti su šia problema.