Šiukšlių išvežimas Vilniuje

pagal | 2017-02-26

Nenumaldomai artėjant ilgajam statybų sezonui žmonėms tenka laužyti galvas ką reikės daryti su statybinių atliekų išvežimu. Kiekvienais metais vis auganti sostinė susiduria su didelėmis problemomis komunalinių paslaugų srityje dėl vis augančių kainų. Šiukšlių išvežimas bei statybinių atliekų išvežimas tampa didele prabanga, kuri stipriai padidina bendrą statybų sąmatą.

Prieš 3 metus užsidaręs bene vienintelis iki tol veikęs Vilniaus nerūšiuotų ir statybinių atliekų savartynas buvo uždarytas, o visos su šiuo savartynų dirbusios komunalinių paslaugų įmonės atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje, kai sostinėje nebeliko vietos šiukšlėms. Šiukšlių išvežimas Vilniuje pabrango daugiau nei du kartus, statybininkai šiuo metu dažniau renkasi gamtą tausojantį sprendimą ir rūšiuoja visas atliekas. Verta pažymėti, kad liepkalnio savartynas Vilniuje vis dar priema inertines, bei rūšiuotas statybines atliekas, kurias galima perdirbti.
Komunalinės įmonės surenkančios nerūšiuotas atliekas dabar turi viską transportuoti į kitų miestų savartynos, o tai įtakoja šiukšlių išvežimo kainą, kuri Vilniečius remia prie sienos, buvo pastebėtas drastiškai išaugęs gamtos teršimas šiukšlėmis atsikratant tiesiog miškuose. Paskutiniais metais sostinės valdžia žada atidaryti naują savartyną ir taip spręsti gyventojų problemas, tačiau tiek gyventojai, tiek ir komunalininkai iki šiol matinami pažadai apie jau artimiausiais metais atsidarysiantį statybinių atliekų išvežimas.

Pasirodė itin įdomiai atrodanti komunalininkų praktika, kuomet šiukšlės kaupiamos įvairiuose angaruose, perkraunamos į kur kas didesnius konteinerius ir transportuojamos į kitus miestus, tokius kaip Utena, Vievis ir pan. Savo ruožtu gyventojams siūlome, tiesiog, pradėti atsakingai žiūrėti į šiukšlių išvežimo problemą jas rūšiuojant, taip bus ne tik tausojama gamta, tačiau sutaupysite pinigų rodydami gerą pavyzdį kitiems gyventojams.  Geriausias sprendimas yra užsisakyti keletą ar daugiau konteinerių, kuriuose kaupsite inertines ar kitas šiukšles, komunalininkai ypač greitai ir noriai jas išveža, nes jos be jokių eilių priimamos gariūnų savartyne.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.