Lego – leiskite atsiskleisti vaikų kūrybiškumui

pagal | 2022-09-20

Lego turbūt yra vienas iš populiariausių žaislų. Jų nori ir mergaitės, ir berniukai visame pasaulyje. Būtent šis žaidimas skatina vaikus būti kūrybingais, atrasti savyje menininkus ar netgi architektus. Iš kaladėlių mažieji gali kurti ir statyti įvairius daiktus, ne tik pastatus. Be kūrybiškumo lavinama ir motorika. Juk statinys privalo būti stabilus ir nesugriūti, taip vaikai lavina pirštų miklumą.

Lego – leiskite atsiskleisti vaikų kūrybiškumui

Lego vaikų kūrybiškumui

Lego žaislai padeda svajoti ir tapti kūrėjais, taip išreikšti save. Dėl šio žaislo bus patenkinti ir tėvai. Vaikas bus užsiėmęs konstravimu, o tėvai galės ramiai atlikti kasdieninius darbus ir nesijaudinti, kad atžala neturės ką veikti. Taip pat tai tikriausiai vienas iš tokių užsiėmimų, kuriuo su malonumu užsiims ir tėvai kartu su savo atžalomis. Tai smagus būdas praleisti laiką kartu.

Lego tapo toks populiarus ir geidžiamas visame pasaulyje, kad jo nebegalima tapatinti vien su plastikinėmis kaladėlėmis.

Yra ir įvairių konstruktorių, kurių dėka galima pasistatyti ne tik namą, bet ir laivą, parduotuvę, policijos stotį ir daugybę kitų dalykų. Yra ir kvadratiniai lego žmogeliukai, kurie žaidimui suteikia dar daugiau įvairumo ir smagumo. Jie vaizduoja ne tik paprastus įvairių profesijų žmones, bet ir vaikų pamėgtų filmų veikėjus. Nuolat pristatomos ir teminės žaidimų linijos, pvz., „Haris Poteris“, „Vakarai“, „Piratai“ ir daugybė kitų. Jeigu norite, yra ir kompiuterinių žaidimų. Taigi, žaidimai nestovi vietoje, nuolat tobulėja, turbūt todėl jau taip ilgai išlieka populiarumo viršūnėje.

Tačiau šis visiems puikiai žinomas ženklas neapsiriboja vien tik žaidimais.

Neseniai pasirodė netgi animacinis filmas apie žaviuosius žmogeliukus. Jie arba tiesiog kompanijos logotipas puikuojasi ir ant drabužių ar kitų daiktų. Turbūt visi žinote Legolendą, o gal viename iš jų netgi jau spėjote apsilankyti. Tai ištisi miesteliai, kuriuose viskas pastatyta iš spalvotųjų kaladėlių.

Kūrybiškumas reikalingas visą gyvenimą. Kūrybingi žmonės labiau vertinami darbdavių, naujos netikėtos idėjos visada reikalingos ir vertinamos. Ši savybė būtina daugelio specialybių atstovams, pvz., dailininkams, rašytojams ir kitiems menininkams, taip pat dizaineriams, architektams ir daugybei kitų. Todėl duokite savo vaikams galimybę lavinti kūrybiškumą jau nuo mažumės.

Šis kaladėlių dėliojimo žaidimas buvo išrastas jau seniai – 1958 m., tačiau vis dar yra be galo populiarus.

Straipsnis parengtas ir patalpintas www.sveikivaikai.lt komandos.