Kokie alkoholiniai gėrimai paplitę skirtingose pasaulio šalyse

pagal | 2016-06-05

Alkoholiniai gerimaiAlkoholiniai gėrimai pasižymi labai sena istorija. Jau prieš tūkstančius metų žmonės gamino alkoholį ir vartodavo jį įvairių apeigų bei švenčių metu. Laikai bėgo, keitėsi alkoholinių gėrimų gamyba, jo vartojimo būdai ir žmonių papročiai. Ilgainiui alkoholiniai gerimai imti vartoti ir pietaujant ar vakarieniaujant. Trumpiau tariant, tai tapo daugelio žmonių kasdienybe. Žinoma, kai kuriems tai tapo pražūtinga, nes nejausdami saiko ir įpratę alkoholinius gėrimus labai dažnai ir reguliariai, jie susidurdavo su rimtomis problemomis – tiek socialinėmis ir finansinėmis, tiek ir su sveikatos problemomis.

Kita vertus, negalima pamiršti, kad alkoholio vartojimui ir skirtingų alkoholinių gėrimų paplitimui įtakos turėjo ir įvairūs reikšmingi istoriniai įvykiai bei konkrečių šalių papročiai bei tradicijos.

Pavyzdžiui, tokioje šalyje kaip Prancūzija ar Ispanija, jau nuo seno priimta vartoti vyną ir tikrąjį šampaną. Kodėl sakome tikrąjį? Nemaža dalis žmonių iki šiol mano, kad pakankamai nebrangiai įkainojamas putojantis vynas yra šampanas (toks požiūris į šampaną prigijo dar sovietmečiu). Tačiau šampanu galima vadinti tik alkoholinį gėrimą, kuris yra gaminamas Prancūzijoje, Champagne regione.

Tuo tarpu, jei pažvelgtume į šalia mūsų šalie esančią Rusiją, neabejotinai populiariausiu alkoholiniu gėrimu galėtume įvardinti degtinę. Žinoma, šis alkoholinis gėrimas yra plačiai paplitęs ir kitose pasaulio šalyse – tik jose dažniau degtinė naudojama įvairių alkoholinių kokteilių gamybai.

Be abejo, nereikėtų pamiršti ir kito jau minėtai Prancūzijai būdingo alkoholinio gėrimo, kuris taip pat pirmą kartą pradėtas gaminti būtent šioje šalyje. Tai ne kas kita, o būtent konjakas. Tai daugeliui puikiai pažįstamas alkoholinis gėrimas, kuris siejamas su rafinuotumu, prabanga ir elitu. Taipogi nereikia pamiršti ir tekilos, kuri yra pripažįstama kaip nacionalinis Meksikos gėrimas.

Žinoma, yra ir kur kas daugiau įvairių alkoholinių gėrimų, plačiai paplitusių po visą pasaulį kaip, pvz., alus. Nors tai akivaizdžiai silpnesnis alkoholinis gėrimas nei visi jau išvardinti, jis savo populiarumu nenusileidžia daugeliui. Būtent alų galime rasti bene kiekvienoje pasaulio šalyje, o tarp daugiausiai alaus suvartojančių šalių galima įvardinti Airiją, Didžiąją Britaniją, Austriją, Vokietiją ir Čekiją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.