Kineziterapija – viskas, ką būtina žinoti

pagal | 2020-08-30

Klaipėdos valstybinė kolegija rengia įvairaus profilio specialistus, yra įsteigta technologijų, socialinių mokslų ir sveikatos mokslų fakultetai. Šiuo metu Sveikatos mokslų fakultete realizuojamos biomedicinos mokslų srities ir socialinių mokslų studijų programos: burnos higienos, bendrosios praktikos slaugos, odontologinės priežiūros, kosmetologijos ir kt. Visgi čia bene populiariausia specialybė – kineziterapija. Mūsų kolegijoje mokymo kalba – lietuvių, bet galbūt kitose aukštąjį išsilavinimą teikiančiose įstaigose yra ir kineziterapija angliškai. Bet mūsų kolegijoje yra vystomas bendradarbiavimas su ES šalimis, nes vykdomi ERASMUS studentų mainai, ten galėsite mokytis anglų ar kita kalba.

Kas yra kineziterapija?

Vienas iš žmogaus reabilitacijos būdų, o dar tiksliau, kineziterapija – asmens sveikatos priežiūros profesija, skirta gydyti, grąžinti, kompensuoti asmenų prarastas judėjimo funkcijas, stiprinti ir palaikyti sveikatą, vykdyti ligų, traumų ir negalios prevenciją, gerinti gyvenimo pilnatvę, naudojant judesius, fizinius  veiksnius. Gali būti įvairių kineziterapijos metodų, vieni jų – aktyvūs (gydomoji kūno kultūra, gydomoji mankšta), tarp jų ir kineziterapija baseine, kiti pasyvūs (masažai). Kineziterapija rekomenduojama gydant: osteochondrozę, stuburo skausmus, išvaržas, netaisyklingą laikyseną, atramos judamojo aparato ligas, neurologines ligas, migreną, viršsvorį. Kineziterapija – yra efektyviausia reabilitacijos priemonė po sąnarių endoprotezavimo, po insultų, po gydymo gipsu.

Ko išmoks kineziterapijos studentas?

Asmuo, įgijęs kineziterapeuto kvalifikaciją, gebės įvertinti paciento fizinį aktyvumą, parinkti tinkamas metodikas, atsižvelgiant į pažeidimo simptomus ir bendrą paciento sveikatos būklę. Svarbu mokėti taikyti aktyvias ir pasyvias kineziterapijos, masažo, fizioterapijos priemones bei natūralius gamtinius veiksnius, supažindinti pacientus su reikiamomis techninės pagalbos priemonėmis bei jų naudojimu. Be abejonės reikia mokėti dirbti atsakingai ir kruopščiai, nes darbas susijęs ne su daiktais, o žmonėmis, vienu ar kitu veiksmu galite pagerinti ar pabloginti jų fizinę būklę. Kineziterapeuto specialybę galima įgyti kolegijose ir universitetuose, vykdančiuose studijas pagal kineziterapijos studijų programą. Interneto žiniatinklyje įveskite kineziterapija studijos klaipeda ir rasite mūsų, Klaipėdos valstybinės kolegijos, tinklalapį, kuriame rasite daugiau informacijos apie šią specialybę. Studijuojant kineziterapiją diplominis darbas ir studijų baigimo atestatas bus Jūsų rankose po trijų metų nuoširdaus mokymosi.

Kaip dėl atlygio?

Galima pasakyti, kad kineziterapija diskusijos verta tema, todėl, kad daugelis dvejoja, ar rinktis šią specialybę. Kodėl? Abiturientus jaudina atlygio už būsimą darbą dydis. Internete galite rasti įvairių pasisakymų, tereikia įvesti kineziterapija alga  ar kineziterapija atlyginimas ir aptiksite skirtingų nuomonių tinklapiuose supermama.lt, manodrabuziai.lt, prisimink.lt ir kitur. Reikia pastebėti, kad ten galima rasti ir įvairiausių gandų, kai kalba žmonės, nedirbę šioje srityje. Daugelis tvirtina, kad kineziterapija – nepelninga profesija, todėl neverta jos rinktis. Visgi reikia pasakyti, kad specialistai, turintys kelerių metų patirties, yra laukiami daugelyje gydymo įstaigų. Asmenys, įgiję kineziterapeuto kvalifikaciją, gali dirbti sveikatos priežiūros įstaigose, turinčiose licenciją teikti medicininės reabilitacijos paslaugas, vaikų su negalia ugdymo vietose, protezinių, ortopedinių gaminių ir techninių priemonių pritaikymo įstaigose, globos namuose, pensionatuose, administraciniuose vienetuose. Privačiose klinikose kineziterapija užsiimantys darbuotojai uždirba daugiau nei valstybinėse ligoninėse, bet galbūt Jus domina ir savanoriška veikla, todėl reikia rasti sau tinkamą vietą. Be to, svarbiausia, kad žmogus, eidamas į darbą, jaustų malonumą, tad, jei būtent kineziterapija – Jūsų pašaukimas, tai rinkitės šią specialybę ir darykite žmonėms gera. Žinoma, nuomonę apie kineziterapija atsiliepimai šiek tiek veikia, todėl būsimieji studentai išsigąsta, kad neturės už ką duonos nusipirkti. Mieli abiturientai, turėkit galvą ant pečių ir patys nuspręskite, kuo norite būti, prisiimkite atsakomybę už savo ateitį.