Ar lengva patiems pasistatyti namą?

namasNorite sužinoti kaip statyti namą, nes jums tai atrodo puiki alternatyva naujiems ir nelabai patvariems butams miesto centre? Iš tiesų, dabar yra nemažai puikių pavyzdžių, kuomet šeimos pasistato namą už tokias pat sumas, už kurias kitos šeimos perka butus. Be abejo, daugelis turbūt pritars, kad savo nuosavą namą turėti yra smagiau – daugiau erdvės, kaimynai yra toliau, o juk yra ir savas laisvas žalias plotelis, kuriame galima pasiilsėti – šiek tiek gamtos niekam nepamaišo. Taigi, pastatyti namą galima ir už 50 000 eurų, tačiau, kad tai galėtumėte padaryti, turite žinoti keletą gudrybių ir subtilybių, kurias mes šiandien jums ir pristatysime. Štai patarimai, kurie jums tikrai padės:

  1. Apgalvokite biudžetą iš anksto. Daugelis jaunų šeimų daro tokią klaidą – paskaičiuoja, kiek šiuo metu turi pinigų ir galvoja, kad statybų eigoje atsiras pinigų nenumatytoms išlaidoms. Deja, realybė tokia, kad nenumatytų išlaidų statybų srityje būna labai dažnai, o papildomų pinigų atsiranda iš tiesų gana retai. Todėl vienas paprastas patarimas – biudžetą verta iš anksto paskaičiuoti tokį, koks jis yra realus. Neverta manyti, kad vėliau iš kažkur dar gausite pinigų, kadangi planuojant pernelyg optimistiškai, statybų procesas gali būti labai ilgas, o juk to nenori niekas.
  2. Lūkesčiai turi sutapti su biudžetu. Kartais būna taip, kad jaunos šeimos nusprendžia turėti labai gražų ir modernų namą, tačiau neturi tam pakankamai pinigų. Be abejo, tuomet ši problema bandoma apeiti tokiu būdu – ieškoma pigesnės darbo jėgos, pigesnių medžiagų. Jeigu pigesnių statybinių medžiagų kartais ir pavyksta rasti, tai su pigesne darbo jėga eksperimentuoti tikrai nėra verta – daugeliu atvejų, liksite nusivylę, nes pigesnį mokestį imantys statybininkai gali neatlikti savo darbo taip kokybiškai. Verčiau, vietoj to pigumo, tiesiog surasti kuo geresnį kainos ir kokybės santykį, kuris idealiai atitiktų jūsų poreikius.
  3. Namo tipas ne visada turi tiek daug įtakos kainai. Daugelis žmonių yra girdėję, kad mūrinis namas kainuoja visada beveik dvigubai brangiau, nei karkasinis, tačiau tai nėra tiesa. Daug kas priklauso nuo geografinės padėties, pamatų tipo, pasirinkto stogo, namo formos, taip pat ir planuojamos apdailos. Reikia turėti omenyje ir tai, kad nėra didelio skirtumo tarp vieno aukšto ir dviejų aukštų namo, todėl jeigu jūs manėte, kad dviejų aukštų namas yra didelė prabanga, dabar galite žinoti, jog tai yra pasiekiamas dalykas, jeigu jūsų namo projektas bus pakankamai gerai apgalvotas.

Taigi, jūsų nuosava erdvė, vaikų žaidimo aikštelė, nedidelis traktoriukas žolei, kepsninė, krepšinio aikštelė – visa tai yra įmanoma. Dabar jūs galite turėti tikrai neblogą namą su savo sodu ir visais šiais malonumais už priimtiną kainą, tačiau tam reikia įdėti nemažai savo darbo – turite sukurti gerą namo projektą su architekto pagalba ir taip pat rasti gerus statybininkus, kurie atliktų savo darbą nepriekaištingai ir galėtų jums garantuoti kokybę. Ilgaamžiškumas – tai garantas, kad jūsų pastangos nenuėjo veltui ir kad jūs pinigų neiššvaistėte. Taigi, vadovaudamiesi šiais dalykais, pasistatysite iš tiesų puikų namą.

3 Replies to “Ar lengva patiems pasistatyti namą?”

  1. Nors patiems pasistatyti namą nėra lengva, tai daryti tikrai verta, nes gali kontroliuoti visą darbų procesą – nuo pamatų liejimo, sienų šiltinimo iki vidaus apdailos darbų. Kai viską darai ir kontroliuoji pats, žinai kam ir kiek išleista ir esi garantuotas už namo kokybę (aišku, su sąlyga jog rankos auga iš tinkamos vietos 😀 ).

  2. Nieko sudėtingo – svarbiausia išsirinkti tinkamas medžiagas ir viską gerai apskaičiuoti ir suplanuoti, nepamirštant skirti pinigų ir dekoro medžiagoms.

  3. Na, šiais laikais pasistatyti namą tikrai kur kas lengviau, nei tai buvo galima padaryti, pavyzdžiui, sovietmečiu. Statybų prekių parduotuvės pilnos prekių, internetas pilnas pamokų ir konsultacijų kaip ir ką atlikti, o ir sklypą įsigyti dabar galima ir neturint visos sumos, t.y. pasinaudojant paskola ar kreditu. Todėl drąsiai galiu teigti, jog šiais laikais namą pasistatyti gali kiekvienas!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

13 + 18 =