Kosmetikos gaminiai vaikams

pagal | 2022-01-03

Kosmetikos gaminimas vaikams – pelningas verslas. Nes “vaikai patys geriausi” ir “vaikams nieko negaila”. Jaunos mamos patiria reklamos spaudimą ir su džiaugsmu bei jauduliu perka savo vaikui kosmetikos gaminius. Reklamai atsispirti beveik neįmanoma.

Kosmetika vaikams

Lūpų dažai, lūpų blizgiai, akių šešėliai, nagų lakai, kremai ir geliai – tai ir dar daugiau rasite specializuotuose parduotuvėse, kurios prekiauja kosmetika vaikams. Visi gaminiai suskirstyti į serijas – vaikas gali išsirinkti rinkinius ar atskiras prekes pagal mėgstamą temą: Barbie arba Monster High, vienaragiai ar undinės, priklausomai nuo pageidavimų.

Ar kosmetika vaikams saugi?


UNIVERSALI VAIKŲ KOSMETIKOS TAISYKLĖ: KUO SUDEDAMŲJŲ MEDŽIAGŲ SĄRAŠAS TRUMPESNIS, tuo GERIAU

Vaikiška kosmetikaGamintojai pasirūpino, kad kosmetika būtų visiškai saugi vaiko sveikatai:

  • Hipoalergiška
  • Neturėtų parabenų ir metilizotiazolinono
  • Nebūtų palmių aliejaus
  • Kad būtų praėjusi visus reikiamus testus ir sertifikatus

Tačiau saugumo sumetimais rekomenduojame atlikti individualų komponentų toleravimo testą – tam prieš naudojimą ant riešo užtepkite nedidelį kiekį vaikiškos kosmetikos ir stebėkite reakciją: jei nėra paraudimo ir bėrimų, tokią kosmetiką galite pradėti drąsiai naudoti.

Pirkite kosmetiką tik vaikams

Vaikų oda yra plonesnė ir gležnesnė, linkusi į sausumą. Suaugusiesiems skirti gaminiai netinka vaikui, ypač vaikams iki 3 metų. Vaikams skirtos formulės išsiskiria švelniomis ploviklių bazėmis, be muilo, pagal amžių subalansuotu pH lygiu. Priešingu atveju galite sudirginti odą arba visiškai ją išsausinti.

Dekoratyvinė kosmetika skirta vaikams

Makiažo priemonės gaminamos ir vaikams, o jūsų užduotis yra ne drausti, o pasirinkti saugius kosmetikos produktus. Pirmenybė teikiama mineralinėms formulėms. Geriausiai vaikams tinka plaunamas snails nagu lakas vaikams ir lūpų blizgesiai.

Skaitykite etiketes

Vaikų dermatologai pataria pirkti vaikiškas grožio priemones, kuriuose nėra tokių medžiagų:

  • Metilizotiazolinonas (MI, MIT)

Tai sintetinis konservantas, kuris randamas impregnuojant kūdikių servetėles. Sukelia kontaktinį dermatitą, todėl jį draudžia Europos Komisija.

  • Talkas

Gamtoje talko nuosėdos egzistuoja kartu su asbestu – ir ši medžiaga jau seniai pagrįstai pripažinta kancerogenine.

  • Gliutenas

Gliuteno jautrumas ir alergija tampa vis dažnesni.


Tik be fanatizmo: glitimo molekulės didelės, todėl negali prasiskverbti pro odą, vadinasi, tepant lokaliai negali pakenkti. Kitas reikalas, kai gliutenas patenka į burnos ertmę. Taigi dantų pastos ar vaikiški lūpų balzamai be glitimo yra protinga idėja.