Kelionė į Ispaniją automobiliu – įmanoma?

pagal | 2017-03-08

Be abejo, viskas šiame pasaulyje yra įmanoma. Ir jei žmonės automobiliu apvažiuoja Žemės rutulį, arba per kelias dienas kerta visą Euraziją, tai kodėl turėtų kilti klausimai apie kelionę iš Lietuvos į Ispaniją. Tačiau čia kalbame apie paprastą draugų ar šeimos kelionę, o ne apie rimtą iššūkį ekspedicijos vardu, su metus trunkančiu pasiruošimu ir planavimu. Šeimai su mažais vaikais kelionės į Ispaniją automobiliu gali būti visai ne poilsis, bet didžiausių vargų gyvenime savaitė. Tad ką daryti, kad tokia kelionė ne tik būtų įmanoma, bet ir maloni?

IspanijaVisų pirma, dera tokią avantiūrą gerai suvokti. Iki Ispanijos teks vingiuoti kokius keturis ar penkis tūkstančius kilometrus. Jei važiuosite tiesiu taikymu tik ten, nesidairydami į aplinkines įdomybes, tuomet gal ir mažiau. Dar tiek pat kilometrų teks grįžti ir atgal. Bent porą tūkstančių teks pavažinėti jau pačioje Ispanijoje vien tam, kad ją bent kiek geriau pažintumėte. Taigi, turime didžiulį skaičių kilometrų. Atitinkamai turime jam paskirti ir pakankamai atostogų dienų. Tokiai kelionei su šeima ar draugais, jei norite ką nors pamatyti ir pernelyg nesipykti, reiktų planuoti trijų ar net keturių savaičių atostogas. Tokiu atveju galėsite ir nepervargti vairuodami, ir pasidairyti į šalis, ir kelias dienas gal iš viso pailsėti nuo automobilio kur nors Alikantės ar Malagos apartamentuose.

Kitas labai svarbus dalykas – tai patogumas. Į tokią kelionę leistis penkiems standartiniu automobiliu yra tikrai rizikinga. Važiuosite daug, pavargsite tikrai, tad erdvė automobilyje būtina. Tokiai kelionei puikiai tinka minivenai, tačiau pageidautina net ir septynviečiu važiuoti ne daugiau kaip penkiems. Vis dažniau tokios kelionės į Ispaniją vyksta išsinuomojant kemperį. Tai – tikrai gudrus sprendimas. Turėdami namelį ant ratų galėsite važiuoti žymiai patogiau. Kita vertus, reiktų įvertinti ir papildomas išlaidas. Tai visų pirma nuoma, kelių mokesčiai didesni, brangesnis parkavimas. Be abejo, kemperiu judėsite gerokai lėčiau. Tačiau pliusų be minusų turbūt juk nebūna.

Dar vienas svarbus aspektas kelionei į Ispaniją automobiliu – neskubėkite. Planuokite nakvynės vietas pakeliui, nelėkite per naktis, keiskite vairuotojus. Visa tai norint bent kiek labiau atostogų nuotaikos yra tiesiog būtina. Jei jums pasirodys, jog nesiilsint iki Ispanijos galima nuvažiuoti per tris ar net mažiau parų, gal jūs ir būsite teisus. Kita vertus, būsite pavargę, išsekę, o kur dar tokios kelionės saugumas. Viską geriau daryti ramiai ir protingai. Arba tiesiog skristi lėktuvu.

2 komentarai

  1. Rimvydas

    Kai lėktuvų bilietai į Ispaniją kainuoja taip pigiai, ar verta tystis per visą Europą automobiliu ir vargintis? Juk tiek kuro sunaudosit, o ir eksploatacinės automobilio išlaidos bus kosminės…

  2. Evgenij

    Aišku, kad įmanoma, tačiau labai svarbu pasirinkti tinkamą automobilio draudimą – juk kelionės metu galima susidurti su įvairiausias rūpesčiais ir problemomis, o ne visi Lietuvos draudimai padengia užsienyje patirtus nuostolius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.