Iš ko susidaro gimnastika?

pagal | 2021-08-27

Gimnastikos sportas Lietuvoje

Gimnastika yra viena iš sporto šakų, kurioje reikia suderinti net keletą skirtingų įgūdžių – daug fizinės jėgos,  lankstumo,  ir gerai išlaikyti pusiausvyrą.  Kai kuriuos jos elementus galime pamatyti per talentų šou, Xfaktoriaus laidą, o dažniausiai – cirke. Kuomet mergina eina plonu lynu arba atlieka itin sudėtingus pasirodymus, kurie mums atima žadą. Gimnastikos sportas yra skirstomas netgi į keletą šakų, tad plačiau apie jas aprašysime.

gimnastikos atstove

Atliekamas pratimas su kaspinu.

Gimnastikos sporto rūšys, kurią pasirinkti?

  • Sportinė gimnastika. Kuri koncentruota į jėgos pratimus atlikti, tokius kaip: įvairaus tipo šuoliai, sudėtingi pratimai ant skersinio, bei lygiagrečių. Ypač populiari sporto šaka vaikams, kurie išlavina lankstumą ir gali staigiai prisitaikyti prie didelio fizinio krūvio. Atlikti didelius šuolius į aukštį, peršokti didelį suoliuką, ar atlikti persivertimus ant skersinio jiems yra paprasčiau nei suaugusiems. O vaikai, kurie yra itin gabūs – išleidžiami į varžybas.
  • Meninė arba kitaip ritminė gimnastika. Populiarus pasirinkimas tarp moterų, joje atliekami šokiai su įvairiais kaspinais, lankais, šokdynėmis ar kamuoliu, ar kitomis sporto reikmenimis. Pratimai atliekami grojant muzikai. Galime teigti, jog ši sporto šaka turi ir baleto elementų. Teisėjai vertina plastiškumą ir atliekamus pratimus 30 balų skalėje.
  • Aerobika. Vienas populiariausių pasirinkimų tarp suaugusių, kurių metu įvairių kamuolių, bei kitų sporto prekių pagalba atliekami judesiai. Užsiėmimai vyksta keletą kartų per savaitę, geru oru atvirose patalpose kaip parkas, o šaltuoju metu laiku sporto arba šokių salėse. Tai yra intensyvios mankštos, kurias atliekant dirba visi kūno raumenys, sudeginama daug kalorijų. Šią sporto šaką taip pat yra pamėgusios moterys, tačiau atsiranda ir vyrų kurie išdrįsta ateiti prasimankštinti. Grupėje atlikti pratimus yra žymiai smagiau, o ir motyvacija siekti tikslų geresnė. Taip pat nėra progų pasimuliuoti tarp pratimų, daryti per ilgas pertraukas, arba neateiti į treniruotę, nes apie tai žinos Jūsų sporto bičiuliai. Gimnastikos įrangą galite nusipirkti StepInfit.com parduotuvėje
  • Akrobatika. Akrobatika panašiai kaip ir sportinė gimnastika reikalauja tų pačių savybių, tačiau čia viskas atliekama poroje.  Akrobatikos elementai naudojami cirke atliekant pratimus.  Jie skirti pažengusiems gimnastikos entuziastams.
  • Šuoliai ant batuto. Kurių metu ore atliekami persivertimai,  šuoliai ir kt.

Patarimai gimnastika

Įsivertinkite savo fizinius gebėjimus, pasirinkite patikimas gimnastikos prekes ir sėkmės sporte.

Tekstą parengė NKB.LT redaktorius Mr Kent