Vestuvių fotografas – fiziškai ir psichologiškai stipri asmenybė

Šiandien vis dar dažnai visuomenėje sutinkama stereotipų apipinta nuomonė, kad fotografo darbas yra lengvas. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad susirandate vestuvių fotografą, sumokate milžiniškus pinigus, jis vestuvių dieną papyškina kelias valandas ir išvažiuoja. Taip dauguma supranta, kad čia fotogravo darbo valandos ir baigėsi, o gavęs saują pinigų gyvena lengvabūdišką gyvenimą.

Norisi tokius stereotipus ir dažnai gvildenamus mitus sugriauti. Pirmiausia norint tapti geru ir pripažintu vestuvių fotografu, reikia turėti nemažai tinkamų savybių. Pvz. kūrybingumas, sąžiningumas, punktualumas, kantrumas, pakantumas, mandagumas ir dar gausybė kitų.

fotografavimasPirmiausia gali iš pirmo žvilgsnio atrodyti, kad tokio pobūdžio darbas nėra sudėtingas, o anaiptol labai lengvas. Iš tiesų pažvelgus iš arčiau, galite susidaryti visai kitokį įvaizdį. Dažniausiai sutartoje vietoje, vestuvių fotografas pasirodo pirmasis. Klausite kodėl? Ogi, todėl, kad susipažintų su aplinka, koks būdingas joje apšvietimas. Geras savo srities išmanytojas ne tik atvyksta anksčiau, tačiau išanalizuoja aplinką, numato galimus veiksnius. Pavyzdžiui jeigu vestuvių ceremonija ar vestuvinė fotosesija turėtų būti vykdoma atviroje erdvėje, tai yra lauke ir netikėtai užklumpa lietus. Fotografas turi spręsti šią problemą ieškodamas alternatyvų. Galbūt parke vykdoma fotosesija netrukus bus perkelta po nedidelio pastato stogeliu ir nuotraukose atsiras daugiau žaismingumo, natūralumo. O galbūt, šalia rūmų ar dvaro vykusi fotosesija, bus perkelta į jos vidų ir netikėtos, tačiau orų išdaigos suteiks peno, fotografo akiai sukurti įspūdingus vaizdus patalpų menėse. Taip pat punktualus specialisto pasirodymas, mažina įtampą, nesukelia streso jaunavedžių porai. Kelios mintuės iki svarbių akimirkų, jaunavedžiai gali spėti pranešti apie būsimus vestuvių dienos planavimo pasikeitimus, o net ir kelios minutės prieš darbo pradžią, gali būti itin svarbios tolimesnės dienos eigoje, kai vestuvių fotografas ruošiasi bet kokiam iššūkiui.

Itin yra svarbios ir fizinės vestuvių fotografo savybės. Taip galbūt profesionalus fotografas ir nėra lengvosios atletikos atstovas arba profesionalus sportininkas, tačiau jis turi būti gana fiziškai ištvermingas. Neretai iki sutartos vietos, fotografas turi anksti keltis ir atvykti dar prieš susirenkant svečiams, o jeigu jis yra dar ne vietinis, tokiu atveju prisideda dar kelios valandos kelio. Nuo labo ryto iki sutarto laikotarpio pabaigos geras vestuvių fotografas retai, kada turi atsikvėpti. Čia nėra kledesiai, tačiau ne visada savo srities mylėtojai turi kada pavalgyti ir atsigaivinti. Nenustebkite, kai vykstant pakeliui iki kokios vietos, vydamasis visus šventės svečius, vairuodamas, fotografas dar rankoje laiko ir sumuštinį ar kavos puodelį. Juk tokiomis pertraukomis, kai visi vaišinai gėrimais ar užkandžiais, fotografas nestovi šalia, nesišnekučiuoja, o intensyviai dirba, bandydamas pagauti, kada kuris nors iš svečių netikėtai papokštaus, o susirinkusių minia prapliups juoku, o toks natūralus kadras ir atviros užfiksuotos emocijos ir yra brangiausios, o neretai ir norimiausias darbo rezultatas. Taigi, čia fotografas turi būti pasiruošęs dirbti nuo pat ankstaus ryto iki vėlyvo vakaro, neretai pamiršti maistą, visada spėti į vietą atlėkti laiku, pasiruošti savo foto techniką darbui, o dienos pabaigoje dar grįžti namo.

Galbūt ir neįtikimai skamba, tačiau profesionalas yra šiek tiek ir psichologas. Taip, nes jis turi būti empatiškas, jausti esamą situaciją. Neretai sugebėti suvaldyti emocijas, numatyti jas jaunavedžių ir svečių elgesyje. Galiausiai esant stresui ar matant žmonių veiduose įtampą, sugebėti rasti tinkamą akimirką maloniam juokeliui, kuris būtų visiems priimtinas, praskaidrintų nuotaiką ir nuvytų šalin įtampą. Neretai vestuvių fotografas išjaučia žmonių emocijas ir taip sukuria jaukią, natūralią atmosferą visos dienos eigoje. Kai vestuvių fotografas atrodo atviras, tada lengva tiek jam tiek jauniesiems bendrauti atvirai ir nesusivaržius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

fourteen − eleven =