Kai nusprendžiama pakeisti savo darbo vietą

pagal | 2022-01-27

Nusprendėte, kad jums reikėtų keisti savo dabartinį darbą? Tačiau puikiai suprantama, kad jei jūs savo darbovietėje praleidote ne vienerius metus, šią akimirką jūs galite sau kelti daug ir įvairių klausimų. Ir tai yra visiškai normalu, todėl labai svarbu, kad jūs niekur neskubėtumėte ir tolimesnius sprendimus priimtumėte atsakingai bei apgalvotai. Sprendimas keisti darbą yra nelengvas, todėl būtų naudinga pasitelkti ir kelis patarimus.

Pirmiausia verta pradėti nuo klaidos, kurią daro pakankamai didelė dalis žmonių, norinčių surasti naują darbą – jie pirmiausia palieka savo dabartinę darbovietę ir tik tuomet leidžiasi į naujo darbo paieškas. Ir nors iš pirmo žvilgsnio jums gali pasirodyti, kad tai yra visiškai normali praktika, vis dėlto atidžiau pažvelgus į tokio sprendimo padarinius tampa akivaizdu, jog taip elgtis nevertėtų. Jei jūs išeisite iš savo dabartinio darbo, tuomet jūs galite imti jausti labai didelį papildomą stresą, jei greitai negalėsite atrasti naujo darbo. Kadangi nei vienas žmogus negali žinoti, kaip jam seksis vykdyti darbo paieškas, tikrai nevertėtų daryti tokios klaidos.

Tuo tarpu, jei jūs dar vis turėdami savo dabartinį darbą imsitės dairytis naujo darbo, tai galėsite daryti nekeldami sau papildomo streso ir pernelyg neskubindami įvykių. Be to, nereikėtų pamiršti, kad prieš pradedant ieško naujo darbo, reikėtų pasirūpinti ir savo gyvenimo aprašymu. Jis turi būti koncentruotas, aiškus, tikslus ir kartu labai originalus. Turite suprasti, kad į jums patikusią darbo vietą greičiausiai pretenduos dar daugybė kitų žmonių, todėl jei jūsų CV neišsiskirs iš kitų, labai tikėtina, kad ir liks nepastebėtas. Tuo tarpu, jei pasistengsite sukurti labai originaliai atrodantį gyvenimo aprašymą, tai gali padidinti ir tikimybę būti pakviestiems į pirmąjį darbo pokalbį.

Žinoma, jūs turite būti gerai pasiruošę jūsų laukiantiems darbo pokalbiams, kadangi turite galimybę padaryti tik vieną puikų pirmąjį įspūdį. Dėl šios priežasties būtų naudinga iš anksto pasidairyti informacijos apie tai, kokius klausimus dažniausiai užduoda potencialūs darbdaviai ir ko jūs galėtumėte tikėtis.

Be to, nepamirškite, kad būtų tikslinga darbo ieškoti naudojantis internetiniais darbo skelbimų portalais. Ir net jei nei vieno iš jų nežinote, galite pasinaudoti internetine paieška. Pavyzdžiui, jei ieškote darbo Marijampolėje, galite į paieškos laukelį įrašyti siūlo skelbimai Marijampolėje raktinę frazę, kuri padėtų jums surasti darbo skelbimų portalus, kuriuose būtų publikuojami ir darbo skelbimai Marijampolėje. Tai reiškia, kad tokiu būdu jūs sukonkretintumėte paiešką ir galėtumėte daug lengviau bei greičiau pasirinkti.

Galiausiai atminkite, kad į darbo paieškas vertėtų žvelgti realistiškai, kadangi nuo to priklausys ir jūsų psichologinė būsena, jei vis dėlto norimo darbo nepavyktų atrasti vos per kelias dienas.