Ką reikia žinoti apie fizinių asmenų bankroto įstatymą?

pagal | 2017-01-18

Fizinių asmenų bankroto įstatymas buvo priimtas ir ėmė galioti dar visai neseniai — 2013-aisiais metais kovo mėnesio pirmąją dieną. Dabar, esant tokiai galimybei bankrutuoti, sunku suprasti, kaip reikėjo suktis bankrutuojantiems žmonėms tuomet, kai tokios galimybės nebuvo. Žinoma, tokio įstatymo įsigaliojimas yra tik galimybė skelbti bankrotą, tačiau fizinio asmens pareiškimas teismo metu gali būti ir atmestas, o teigiami sprendimai užtrunka gan ilgai. Fizinių asmenų bankroto įstatymas yra kiekvienam piliečiui laisvai prieinamas internete.

Kokia yra fizinio asmens bankroto įstatymo paskirtis?

Šio įstatymo tikslas — išlaikyti interesų pusiausvyrą tarp įsiskolinusio asmens ir kreditorių, taip pat palankių sąlygų sudarymas atkurti mokumą sąžiningiems fiziniams asmenims bei garantuoti, kad bus tenkinami kreditorių reikalavimai. Užduotis nelengva: reikia padaryti taip, kad ir vilkas būtų sotus ir avys sveikos gyvos. Fizinio asmens bankroto įstatymas galioja Lietuvos Respublikoje tiems asmenims, kurie turi turtinių interesų LR. Įstatymas taip pat skirtas ir tam, kad reguliuotų patį bankroto procesą su kuriuo susiduria bankrutuojantis fizinis asmuo. Bankroto procesu yra vadinama visa fizinio bankroto procedūrų visuma, nuo fizinio asmens pareiškimo pateikimo iškelti bankroto bylą iki plano ir nutraukimo.

Kokie asmenys, pagal fizinių asmenų bankroto įstatymą, gali skelbti bankrotą?

Pagal Lietuvos Respublikos fizinių asmenų bankroto įstatymą skelbti fizinį bankrotą gali: visi sąžiningi fiziniai asmenys, ūkininkai bei individualia veikla besiverčiantys fiziniai asmenys.

Kokia kita svarbi informacija pateikiama LR fizinio asmens bankroto įstatyme?

Įstatyme pateikiama visa svarbi informacija, kurią privalo žinoti ar bent susipažinti kiekvienas asmuo, kuris ketina skelti asmeninį bankrotą. Šiame įstatyme rasite: pagrindines sąvokas ir jų paaiškinimus, nuosekliai ir aiškiai punktais pateiktą visą bankroto proceso aprašymą ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.