Individualios įmonės pertvarkymas į UAB

pagal | 2017-02-02

Individualios įmonės pertvarkymas į UAB yra civilinis procesas, kurio procedūrą reguliuoja tam tikri įstatymai, nuostatai bei Civilinis kodeksas.

Individualios įmonės pertvarkymo į uždarąją akcinę bendrovę procesas turi keletą žingsnių, kurių nevalia praleisti. Žinoma, be specialisto, ko gero, nė vienas individualios veiklos vykdytojas nesiimtų tokio atsakingo ir specialių žinių bei kvalifikacijos reikalaujančio darbo. Taigi, bet kokiu atveju samdomas teisininkas ar buhalterijos įmonė teikianti IĮ pertvarkymo į UAB paslaugą. Tačiau, nors ir patys savarankiškai nepersitvarkysite Individualios veiklos į UAB, tačiau pagrindinius žingsnius žinoti ar bent būti susipažinus visgi verta.

  1. Pirmame etape reikalingi turto vertintojai, kurių užduotis yra paprasčiausiai atlikti savo pagrindinį darbą: įvertinti individualios įmonės turtą ir pateikti aprašą. Turtas vertinamas atėmus įsipareigojimus. Beje, UAB įstatinis kapitalas privalo būti didesnis nei 2 500 EUR.
  2. Kai turto vertintojas atlieka savo darbą — kamuolys atsiduria Jūsų rankose: individualios įmonės ataskaitą su aprašu ir įvertinimu arba pažymą reikia pristatyti į Juridinių asmenų registrą.
  3. Trečias žingsnis — UAB įstatų rengimas.
  4. Apsisprendimas, kad migruojate iš IĮ į UAB ir sprendimo užtvirtinimas UAB įstatu.
  5. Savo sprendimo migruoti iš IĮ į UAB pranešimas viešai.
  6. Reikalingų dokumentų apie savo apsisprendimą migruoti į UAB pristatymas į Juridinių asmenų registrą.
  7. Likusių teisinių prievolių vykdymas.
  8. Kad įvykdėte teisines prievoles turite patvirtinti dokumentais ir juos pateikdami notarui.
  9. Galiausiai, paskutinis žingsnis — UAB registravimas.

Plačiau apie kiekvieną iš žingsnių galite pasiskaityti Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos svetainėje. Kaip matote, kai ką turėsite padaryti patys, o kai kuriems proceso žingsniams Jums prireiks specialistų. Svarbiausia nuosekliai ir tvarkingai atlikti reikalingus darbus, paruošti dokumentus ir pateikti atitinkamoms institucijoms.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.