Finansiniai įsipareigojimai – atsakingas požiūris ir paskolos internetu paieškos

pagal | 2019-05-08

Greitieji kreditai

Daugelis žmonių paskolas įprastai akimirksniu susieja su greitaisiais kreditais (https://kreditus.eu/lt/paskolu-palyginimas/greitieji-kreditai). Tačiau reikia suprasti, kad paskolos būna labai skirtingų rūšių ir jos greitaisiais kreditais tikrai neapsiriboja. Žinoma, rinkoje kredito bendrovių (pvz., https://kreditus.eu/lt/imones/160-eurokreditas) yra daugiausiai, tačiau taip pat galima pasirinkti ir komercinius bankus, kredito unijas ar tarpusavio skolinimo platformas. Todėl jei jūs norite paskolos, suprantama, kad turite nemenką pasirinkimo laisvę.

Paskolos pasirinkimas – labai atsakingas procesas

Į paskolą kiekvienas žmogus privalo žvelgti labai atsakingai, suvokdamas, kad ją reikės grąžinti ir jokiu būdu nepažeidžiant paskolos sutarties sąlygų. Todėl prisiimant papildomą finansinį įsipareigojimą būtina suprasti, kad tuomet jis tiesiogiai paveiks ir žmogaus asmeninę finansinę situaciją, sumažinant grynąsias pajamas. Dėl šios priežasties labai svarbu, kad didelis dėmesys būtų skiriamas tiek paskolos paieškai, tiek ir savo situacijos vertinimui.

Bandydami suprasti, kokios yra jūsų finansinės galimybės paskolą grąžinti laiku ir nepabloginti savo finansinės situacijos, turėtumėte pasistengti bent vieną mėnesį labai atidžiai sekti savo gaunamas pajamas ir patiriamas išlaidas. Kuomet žinosite, kokias išlaidas jūs patiriate, galėsite lengviau nustatyti tas, kurių būtų nesudėtinga atsisakyti. Tai leistų jums padidinti savo grynąsias pajamas, o tai reiškia, kad kartu galėtumėte ir lengviau padengti papildomus finansinius įsipareigojimus.

Žinoma, turėtumėte skirti daug dėmesio ir paskolos paieškai internetu. Kadangi kiekvieni kreditoriai turi savo tinklalapius, tampa daug lengviau surasti informaciją, susijusią su paskolomis, joms taikomomis sąlygomis, paskolų išdavimo tvarka ir kt. Be to, galima pasitelkti ir paskolų palyginimo portalus, kurių rinkoje taip pat yra daugybė. Tokie portalai padeda efektyviau palyginti skirtingus paskolų pasiūlymus, galiausiai pasirenkant būtent tokią paskolą, kuri yra pati optimaliausia.

Kaip kreditoriai vertina vartotojų mokumą

Nereikia manyti, kad kiekvieni kreditoriai paskolą internetu jums suteiks vos per keletą valandų, nepaisant to, kokia bebūtų jūsų asmeninė finansinė situacija. Vartotojų mokumo vertinimas yra labai svarbi paskolų išdavimo sudedamoji dalis. Kiekvienas oficialus kreditorius privalo įvertinti potencialių klientų mokumą. Nei viena paskola negali būti suteikta neišsiaiškinus, kokia yra tikroji žmogaus finansinė padėtis.

Jei jūs nuspręsite kreiptis dėl vienos ar kitos pasirinktos paskolos ir užpildysite paskolos paraišką, tuomet kreditoriai vertindami jūsų mokumą labai didelį dėmesį skirs jūsų gaunamoms mėnesinėms pajamoms, asmeninei kredito istorijai, dabartiniams turimiems finansiniams įsipareigojimams ir jų dydžiui, šeimyninei padėčiai, darbo stažui ir kt.

Žmogaus gaunamos mėnesinės pajamos iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti pakankamos, tačiau neigiamą atsakymą tokiu atveju gali nulemti pernelyg dideli turimi finansiniai įsipareigojimai, kurie (jei kreipiamasi su bendraskoliu) negali viršyti 40 proc. visų šeimos gaunamų mėnesinių pajamų. Šis procentas būna mažesnis (siekiantis tik 20 proc.), jei dėl paskolos yra kreipiamasi be bendraskolio.

Taip pat negalima pamiršti, kad neigiamam atsakymui įtakos gali turėti ir žmogaus asmeninė kredito istorija. Jei ji yra labai prasta, tuomet galimybės gauti paskolą gerokai sumažėja. Ir tai tikrai nėra vieninteliai svarbūs veiksniai, į kuriuos visuomet atsižvelgia kiekvieni kreditoriai.

Per kiek laiko vidutiniškai yra suteikiama paskola?

Girdėjote, kad kai kuriais atvejais žmonės prašomą paskolą gauna i vos per keliolika minučių? Nors tokių atvejų yra, neturėtumėte į tai susitelkti. Jei jūs dirbate pagal darbo sutartį ir visus duomenis apie jūsų gaunamas oficialias pajamas kreditoriai matys SODROS sistemoje, tuomet galite orientuotis į tai, jog esant teigiamam mokumo vertinimui, paskola jums bus suteikta tą pačią dieną (jei kreipiamasi kreditorių darbo valandomis ir ne darbo pabaigoje). Tačiau, jei jūs dirbate individualiai, jūsų papildomai pateiktų dokumentų, patvirtinančių jūsų gaunamas pajamas, vertinimas gali šiek tiek užtrukti. Todėl nenustebkite, jei paskolą gautumėte per kelias dienas.