Buhalterinės paslaugos – tik mažoms įmonėms?

Buhalterinės paslaugos pastaraisiais keliais metais ypač populiarėja tarp smulkių įmonių, tam galime pastebėti nemažai priežasčių. Viena jų – didėjantys atlyginimai darbuotojams išlaikyti, darbo vieta, kuri nėra pilnai išnaudojama etatu, yra labai brangi, todėl verslininkai ieško išeičių. Buhalterinės paslaugos teikiančios bendrovės skelbia kasmetinį klientų priaugį ne procentais, bet dešimtimis jų.

Buhalterinės paslaugos, kaip ir buhalterinė apskaita, yra teikiamos tik profesinių žinių turinčių asmenų, kurie rūpinasi jiem paskirtomis bendrovėmis. Įmonės atsisakiusios savo individualaus buhalterio gauna neretai didesnę patirtį turintų specialistą, tinkamai ir laiku tvarkomą įmonės ar asmens buhalteriją. Buhalterinės apskaitos tvarkymas kinta gana dažnai dėl teisinės bazės ar naujų reikalavimo įvedimų, todėl patiems verslininkams sunku susigaudyti šioje nelengvoje užduotyje. Kasmet ar kiekvieną mėnesį laukia periodinės ataskaitos teikimai verslą prižiūrinčioms institucijoms – VMI (valstybinė mokesčių inspekcija), SoDra ir kitoms. Taip pat samdoma buhalterinių paslaugų ir apskaitos įmonė ar asmeninis buhalteris rūpinasi darbuotojų sutarčių sudarymu, jų atleidimu, atlyginimo skaičiavimo sudarymo ir tų atlyginimų pervedimais. Taip pat kiek didesnio dydžio bendrovių vadovams ir savininkams yra rengiamos įmonės ataskaitos – balansai ir pan. Todėl norint turėti tinkamai valdomą, švarią ir greitai pasiekiamą buhalteriją – šios paslaugos kaip tik Jums.

Kaip ir minėjome buhalterinės paslaugos yra populiariausios tarp smulkių įmonių, kurioms labiau finansiškai apsimoka samdytis paslaugų teikėjus, tačiau lietuvoje gyvena labai didelė grupė žmonių besiverčiančių individualia veiklą. Šiems asmenims privaloma teikti metinę veiklos deklaraciją, vesti žurnalus, bendrauti su atitinkamomis priežiūros institucijoms, todėl neretai tenka ir šiems samdytis tokias paslaugas siūlančias įmonės. Kuo įmonės veikla sudėtingesnė – tuo sunkiau tvarkoma, dažnai daromos klaidos, kurios vėliau sunkiai identifikuojamos ir taisomos. Apleista buhalterija ar netvarkingo buhalterijos tvarkymas taip pat yra dažna paslauga šioje srityje dirbantiems specialistams.

Įmonėms siekiančioms negaišti savo brangaus laiko, o norinčioms koncentruotis į savo pagrindinę veiklą buhalterinės paslaugos tapo nepakeičiamos, todėl kiekvienais metais šių įmonių pajamos auga daugiau kaip 10 procentų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

4 × four =