Statybų konkursai: kaip išvengti neatsakingų rangovų?

pagal | 2017-04-05

Tikriausiai daugelis žino, kad valstybė bei įmonės, kurių biudžete yra 50 procentų valstybės biudžeto, norint pirkti prekes, paslaugas ar daiktus, negali lengva ranka to paimti ir padaryti. Kad viskas būtų atlikta sąžiningai, įmonės ar valstybinės įstaigos tampa pirkėjais ir turi skelbti konkursą, kurio tikslas yra leisti visoms norinčioms įmonėms dalyvauti jame ir lygiomis teisėmis pretenduoti į konkursą bei jo laimėjimą.

Dažniausiai, žiniasklaidoje girdime apie nešvarius ir korupcijos apimtus viešuosius pirkimus, tačiau jie būna tokei dėl to, kad yra neprižiūrimi sąžiningų įmonių. Tačiau viešųjų pirkimų dėl to tikrai nesumažėjo. O ypač dabar, kai kuriasi vis daugiau įmonių ir organizacijų, kurios yra priklausomos nuo valstybės biudžeto arba .

Lietuvoje dažniausiai vyksta statybos konkursai, kuomet perkančioji įmonė samdosi statybos rangovus, kurie stato pagal specialius užsakymus projektus. Kitaip sakant, stato naujus pastatus valstybei ar įmonei. Lietuvoje dažniausiai statybos konkursai yra skirti pastatų renovacijai, tai dažniausiai būna daugiabučiai arba naujų pastatų statybai. Kaip pavyzdį galime pateikti Lietuvos kino teatrą, kurio nugriovimo ir pastatymo konkursą laimėjo rangovas „Naresta“.

Statybų konkursai yra svarbūs tuo, kad įmonės, organizacijos ir valstybės institucijos gali pasirinkti įmonę, kuri labiausiai atitinka ne tik biudžetą, bet ir laiką ar tikslus. Niekas nenori susidurti su nesąžiningai statybas atliekančia įmone. Ypač paprasti gyventojai, kurie kartu su daugiabučio bendruomene, kartu nusprendžia skelbti konkursą namo renovacijai. Juk yra buvę tokių situacijų, kai statybos rangovai ne tik neatlieka savo darbo tinkamai, bet ir pasiima pinigus. Arba renovacija užtrunka ilgiau nei numatyta sutartyje, dėl to labai svarbu turėti žinių apie kiekvieną rangovą. Stebėti jų atliktus darbus bei terminus, o geriausia gauti atsiliepimus.

Taigi viešieji pirkimai, o ypač sistemingas konkurso paskelbimas bei priežiūra yra svarbūs faktoriai visoms įmonėms, organizacijos bei valstybinėms įstaigoms, kurios nori pirkti paslaugas, prekes ar darbus. Taip pat labai svarbu žinoti ne tik sistemą, bet ir portalus, kur galima paskelbti įmonės ar organizacijos viešuosius pirkimus. Lietuvoje yra įmonių, padedančiu lengvai paskelbti savo konkursus internetinėje erdvėje, dėl to net ir nežinantiems kaip tai padaryti atsirado lengvesnis kelias.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.