Plytinio namo šiltinimas – ką būtina žinoti

pagal | 2022-05-22

Plytos yra ideali medžiaga privačiam namui statyti. Ji gali išlaikyti didelį svorį, yra ilgaamžė ir nedegi. Tačiau plytos turi vieną didelį trūkumą: jos pasižymi dideliu šilumos laidumu. Šiam trūkumui kompensuoti sienos gali būti išoriškai apšiltintos. Tačiau prieš šiltinant mūrinį namą labai svarbu išsiaiškinti, kokios technologijos yra prieinamos, ir pasirinkti jūsų poreikius atitinkančią technologiją.

Kam šiltinti mūrinį namą

Iš plytų pastatytas namas pasižymi savitomis savybėmis, kurios susijusios su naudojamos medžiagos rūšimi. Naudojamų plytų tipas – tuščiavidurės ar vientisos – lemia išorinių sienų šilumos laidumą.

Mūro tipas taip pat turi įtakos plytų sienų šilumos laidumui. Mūras yra vientisas arba šulinio mūras su oro tarpu. Nuo šių dviejų punktų priklauso, kokį šiluminės izoliacijos medžiagos sluoksnį reikia naudoti.

Mūrinį namą lengviau apšiltinti iš išorės, kol sienos dar tik statomos. Tuo metu atlikti reikiamus darbus yra lengviau ir pigiau.

Pagrindinė plytų sienų izoliavimo priežastis – didelis jų šilumos laidumas. Jos turėtų būti maždaug 2 metrų storio, kad būtų galima vėdinti pastato vidų. Tai nepakeliama našta fondui.

Kita priežastis, dėl kurios verta izoliuoti mūrines sienas, yra nuolat didėjančios komunalinių paslaugų kainos. Dabar svarbu taupyti šilumą iš vidaus, kad ji nebūtų švaistoma šaltoms sienoms, grindims ar luboms šildyti.

Mūrinio namo šiltinimo ypatumai

Mūriniai namai šiltinami tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Kuris metodas yra geresnis? Jei darbai atliekami namo statybos metu, kai tai galima daryti laisvai, reikėtų rinktis izoliaciją iš išorės.

Pagrindinis darbo iš vidaus trūkumas – prarandama naudingoji erdvė. Darbų technologija apima karkaso statybą ir jo apkalimą gipso kartono plokštėmis. Be to, dėl tokios izoliacijos atsiranda sienų drėgmė.

Mūrinio namo šiltinimo iš išorės privalumai

  • apsauga nuo atmosferos poveikio, todėl pailgėja namo tarnavimo laikas;
  • sumažinti namo šildymo išlaidas;
  • apsaugo vidinį sienų paviršių nuo pelėsio susidarymo;
  • galimybė dekoruoti sienas pagal asmeninius pageidavimus.

Mūrinio namo šiltinimas purškiamomis putomis

Mūriniai namai žinomi kaip patvarūs ir nereikalaujantys daug priežiūros, tačiau jų šildymas ir vėsinimas gali būti brangus. Vienas iš būdų pagerinti mūrinio namo energinį efektyvumą – apšiltinti jį purškiamomis Gamo putomis. Ši izoliacijos rūšis užtepama skysta, o paskui sukietėja ir tampa kieta, todėl sukuriamas hermetiškas sandarumas, padedantis žiemą išlaikyti šilumą namo viduje, o vasarą – išorėje. Be to, purškiamų putų izoliacija gali padėti sumažinti triukšmo lygį, todėl ji idealiai tinka namams judriose miesto vietovėse. Nors ji yra brangesnė už tradicinę izoliaciją, purškiamųjų putų izoliacija gali padėti sutaupyti energijos sąskaitas ilguoju laikotarpiu. Todėl ji tampa vis populiaresniu pasirinkimu namų savininkams, norintiems pagerinti savo namų energinį efektyvumą.