Mobilūs kondicionieriai. Kaip jie veikia?

pagal | 2022-05-19

Mobilūs kondicionieriai. Kaip jie veikia?

Įprastai kondicionieriai namuose pasižymi stacionariomis dalijimo sistemomis su vidiniu bei išoriniu blokais. Viduje esantis įrenginys į pasirinktą patalpą atgabena atvėsintą ar pašildytą orą, kurio temperatūra bei švara pasirūpina išorinis blokas. Mobilūs kondicionieriai išsiskiria tuo, kad juose yra sujungiami visi išorės ir vidaus sistemos blokuose esantys elementai, kadangi juos sudaro net penkios sistemos dalys, esančios plastikinėje talpoje: kompresorius, kondensatorius, garintuvas, filtro elementas bei oro kanalas. Kaip šie elementai sąveikauja ir kaip to pasekoje veikia mobilūs oro kondicionieriai?

Mobilūs kondicionieriai: kuo pasižymi jų veikimas?

Norint naudoti mobilų oro kondicionierių, reikia kad ortakis būtų talpinamas už kambario ribų, tam, kad šildomas oras būtų teisingai pašalinamas į išorę. Dažniausiai tam pasitelkiamas atviras langas ar kambaryje esanti ventiliacijos anga. Oras per pirmą korpuso skylę patenka į prietaisą ir yra šildomas arba vėsinamas (priklausomai nuo pasirinkto darbo režimo), eina per filtrą, kuris naudingas ir tuo, kad padeda dalinai išvalyti orą nuo kenksmingų dulkių ir kt. Tuomet, per antrą korpuse esančią skylę išvalytas ir reikiamos temperatūros oras patenka jau į patalpas. Šiame įrenginyje oro vėsinimas vyksta bei pasikartoja tam tikrais nuolatiniais ciklais, šiluma pašalinama iš patalpų, tuo tarpu į jas patenka vėsus oras. Šiandien plati mobilų kondicionierių pasiūla leidžia rinktis įrenginius pasižyminčius ilga žarna – tai padeda norint perkelinėti juos į norimas patalpas namuose, bet kurį pasirinktą kambarį.

Mobilūs oro kondicionieriai: kaip išsirinkti?

Kiekvieno besirenkančiojo poreikiai yra individualūs ir pagal tai šiandien galima rinktis iš skirtingus parametrus turinčių prietaisų. Norėdami efektyvaus jo veikimo ir puikių oro vėdinimo rezultatų, rinkdamiesi įvertinkite savo patalpų, kuriose įrenginį naudosite, ploto. Tai leis nuspręsti kokio galingumo mobilus kondicionierius yra tinkamas. Tačiau nepamirškite, kad šis prietaisas reikalauja patalpoje turėti angą oro išmetimui, pavyzdžiui atidaromą langą. Mobilūs kondicionieriai skiriasi savo galingumo aspektais, kartu darant įtaką ir jų skleidžiamam garsui bei vėdinimo intensyvumui, todėl nenorėdami nusivilti triukšmu, apie tai pasidomėkite dar prieš įsigydami. Nuspręsti, kokį pasirinkimą daryti, gali būti sudėtinga, todėl rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, padėsiančiais atsakyti į visus Jums aktualius klausimus.