Lauko šviestuvų rūšis: kurią pasirinkti?

lauko šviestuvai Lauko šviestuvai atlieka ne vieną itin naudingą funkciją. Jie eksterjerui suteikia jaukumo, paryškina kieme esančias detales, dekoracijas, taip pat tarnauja kaip papildoma apsaugos priemonė: automatiškai veikiančios lauko apšvietimo sistemos gali atbaidyti piktų kėslų turinčius praeivius. Be to, žinodami, jog kiemas pilnai apšviestas nakties metu, žmonės ir patys jaučiasi ramiau. Visgi įrengti lauko šviestuvus nėra taip paprasta: šiandien galime rasti begalę skirtingų rūšių, formų, stilių apšvietimo sistemų, kurias būtina pritaikyti pagal savo stilių, poreikius ir kitus tuo metu  imponuojančius kriterijus. Kokie lauko šviestuvai šiuo metu populiariausi? Apžvelkime jų rūšis.

Pastatomi lauko šviestuvai

Pastatomi lauko šviestuvai naudojami ne tik nuosavuose kiemuose, bet ir parkuose, uždaruose viešųjų ar privačių įstaigų kiemeliuose, rajonuose, kur svarbus kiekvienos gatvės apšvietimas. Kadaise žmonėms svarbiausia buvo kokybiškas, ryškus ir ilgaamžis apšvietimas, tačiau dabar stengiamasi atsižvelgti į tai, kaip suprojektuota lauko erdvė, kur pastatomi apšvietimo įrenginiai atrodys geriau, kokios medžiagos, stiliaus ir kitų detalių laikytis, kad šviestuvai ne tik gerintų matomumą, bet ir puoštų aplinką. Pastatomi lauko šviestuvai puikiai tiks norint apšviesti didesnio perimetro aplinką. Pasirinkus pakankamą jų kiekį ir aukštingumą, įrenginiai galės apšvies bet kokio dydžio erdvę.

Įleidžiami lauko šviestuvai

Įleidžiami lauko šviestuvai paprastai atlieka dekoratyvinę funkciją. Įmontuoti į laiptus, suoliukus ar kitas fasado dalis jie puikiai papuošia pastatą ir jo kiemą. Kadangi toks apšvietimas dažnai yra dalinis, nukreiptas į tam tikrus akcentus, jis labiau skirtas matomumo gerinimui ir pramogai, o ne apsaugai. Norint pilnai apšviesti ir apsaugoti teritoriją, reikėtų pasirūpinti ir papildomomis lauko apšvietimo priemonėmis.

Sieniniai lauko šviestuvai

Sieniniai lauko šviestuvai geriausiai tinka nuosavuose namuose, vasarnamiuose, sodybose. Jie puikiai apšviečia terasą ar tam tikrą lauko dalį, esančią apie namus. Ši šviestuvų rūšis pasižymi savo modelių įvairove, todėl sieninius šviestuvus galite derinti tiek prie namo interjero, tiek prie jo eksterjero. Vieni populiariausių – žibalines lempas imituojantys pakabinami šviestuvai, tačiau modernesnio stiliaus mėgėjams siūlomi ir minimalistiniai, aiškių formų bei apšvietimo lygių sieniniai lauko šviestuvai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

four × 3 =