Laminuotos grindys

pagal | 2017-05-18

Ruošiantis keisti namų grindis iškyla daugybė klausimų apie medžiagas, klojimo techniką, kainą, privalumus ir trūkumus. Populiariausios grindų rūšys šiuo metu yra parketlentės, laminuotos grindys, masyvo grindys, vienetinis parketas, PVC dangos, plytelės. Šiandien pakalbėsime apie laminuotas grindis. Išsiaiškinsime, kas tai yra, su kuo jos valgomos, kaip jas iškloti ir kitų įdomių bei itin svarbių niuansų.
Laminuotos grindys – tai parketo analogas, kuris nereikalauja patirties ar specialių gebėjimų klojant grindų dangą. Jų surinkimas greitas, lengvas ir paprastas. Šis parketo analogas yra ekologiškai švarus, labai tvirtas. Prekyboje šias grindis galima rinktis ir didžiulės spalvų ir faktūros pasiūlos.
Jos yra atsparios įbrėžimams ir įdubimams, tinkamos šildomoms grindims, lengvai prižiūrimos, nesukelia jokio neigiamo poveikio aplinkai (net alergiškiems žmonėms), saulė neišblukina jų spalvos, puikiai izoliuojamas žingsnių ar grindų triukšmas. Jos tarsi miško samanos sumažina įtampą nugarai bei sąnariams. Taip pat vienas didžiausių šių grindų pranašumų yra tas, kad jos integruotos į laminatą, pakloto nereikia kloti atskirai nuo grindų.
Kitas laminuotų grindų plačiai paplitęs pavadinimas yra “plaukiojanti” danga. Jos taip vadinamos būtent dėl to, kad nėra tvirtinamos prie pagrindo – jos jungiamos tarpusavyje. Visoms lentelėms sukibus į vieną didelį masyvą, grindys tampa vientisos ir tvirtos.
Šių grindų kaina svyruoja apie 8 eur/kv.m. Kaina priklauso nuo tvirtumo, dilumo, atsparumo drėgmei, taip pat nuo lentelės sandaros ypatumų. Europoje patvirtinta klasifikaciją su laminato paskirstymu į klases, priklausomai nuo atsparumo nusidėvėjimui. Buvo atlikti tyrimai, kurių metu laminuotos grindys buvo suskirstytos į 6 atsparumo klases, iš kurių trys, 21 – 23 klasės, priskiriamos gyvenamosioms patalpoms (atitinkamai žemas (miegamasis, drabužinė) vidutinis (svetainė, vaikų kambarys) ir aukštas (prieškambaris, valgomasis) intensyvumas) bei likusios trys, 31 – 33 – visuomeninėms patalpoms (žemas (viešbučių kambariai, maži biurai), vidutinis (vaikų darželiai, biurai) ir aukštas (parduotuvės, auditorijos) intensyvumas).
Laminuotos grindys yra puiku pasirinkimas ne tik įgūdžių neturinčiam vartotojui, norinčiam pačiam iškloti grindis, bet ir sveikus, draugiškus ir kokybiškus namus kuriančiam žmogui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.