Kuo šilumos siurbliai oras vanduo pranašesni už kitus įrenginius?

pagal | 2022-02-22

Šilumos siurbliai oras vanduo yra vienas iš šilumos įrenginių, kurį vis dažniau renkasi apšiltinti namus. Tad kodėl verta rinktis šį variantą plačiau papasakosime šiame straipsnyje.

Kuo jie ypatingi?

Šilumos siurbliai oras vanduo tampa vis labiau populiaresni palyginus su ankstesniais laikotarpiais. Jų veikimo principas yra gan paprastas, tai yra oras paimamas iš lauko ir jis paverčiamas šilumine energija, kuri gali aprūpinti namus. Tad jie gali būti naudojami šildyti vandenį, paduoti šilumą į radiatorius arba jei namuose yra įrengtas grindinis šildymas, ši sistema puikiai tiks ir tokiam šildymui. Tad galima sakyti, kad ji yra visokeriopa, nes nesunkiai gali prisitaikyti prie jau esamo įrengto šildymo namuose. Norint namuose įsirengti šilumos siurblį oras vanduo, tai galima padaryti labai paprastai, nes jam nereikia naujos šildymo sistemos, jį paprasčiausiai galima jungti jau prie esamos. Tad pasirinkus tokį variantą galėsite nemažai sutaupyti. Jis patogu ir dėl to, kad vasaros metu šis siurblys sunaudoja labai nedaug elektros energijos. Jam nereikalinga papildoma vieta ar specialus kambarys, kuriame prietaisas turėtų būti montuojamas. Renkantis tokį įrenginį jūs tausosite gamtą, nes jis yra ekologiškas ir į aplinką neišskiria CO2.

Kaip prižiūrimi šilumos siurbliai oras vanduo?

Šio įrenginio priežiūra yra visai nesudėtinga, todėl jį gali turėti kiekvienas. Kad visa šilumos siurblio sistema veiktų tinkamai, rekomenduojama bent jau kartą per metus atlikti jo apžiūrą. Ir tai turėtų padaryti specialistas. Tai yra jis apžiūrės visas reikiamas dalis, išvalys užsinešusias detales ir atliks kitus svarbius patikrinimo darbus. Toks kasmetinis jo patikrinimas gali užtikrinti jo ilgaamžiškumą ne vienam dešimtmečiui. Be to, montuojant šilumos siurblį reikėtų atkreipti dėmesį į pastatymo vietą, šalia jo neturėtų būti augalų. Kad jis veiktų tikrai gerai, tokį darbą reikėtų palikti specialistams. Tad palyginus, jo priežiūra tikrai nėra sudėtinga, tik svarbu reguliari ir išsami apžiūra ir tokiu būdu galima išsaugoti prietaiso ilgaamžiškumą.

Kaip jį reikėtų išsirinkti?

Kadangi šilumos siurbliai oras vanduo gali būti pačių įvairiausių rūšių, todėl labai sunku pasakyti, kuris yra geriausias. Kiekvienas turėtų rinktis individualiai atsižvelgdamas į tam tikrus kriterijus:

  1. ar jis atlieka tik šildymo funkciją ar gali atlikti ir kitas papildomas funkcijas;
  2. nustatytą šilumos amplitudę;
  3. kokį garsą skleidžia šilumos siurblys dirbdamas ir kt.
  4. kainą.

Tad kiekvieno lūkesčiai yra skirtingi ir tik nusistačius, kokio varianto norima galima eiti jo ieškoti.