Super maistas – medus: visur ir su viskuo

pagal | 2017-03-07

 super maistasJei super maistas turėtų karalių – juo greičiausiai taptų medus. Jis gausiai naudojamas ne tik kaip maisto priemonė – su medumi gaminamos kone visos efektyviausios kaukės odai, plaukams. Meduje visiškai nėra riebalų, cholesterolio, amino rūgščių ar natrio – čia gausu vitaminų, kurie ir daro medų tokį ypatingą bei naudingą žmogaus sveikatai.

Šis super maistas turi kalio, magnio, kalcio, geležies, jodo ir cinko. Jame yra ir cholino, vitamino B, kuris svarbus smegenų, širdies ir kraujagyslių funkcijoms.

Turbūt ne kartą teko girdėti apie stebuklingą medaus ir šilto pieno naudą, kuri padeda išgydyti peršalimą. Medus puikiai tinka slopinti gerklės skausmus, jis naikina uždegimą sukeliančias bakterijas.

Pasak mokslininkų atliktų tyrimų, medus taip pat be galo veiksmingas ir gydant žaizdas. Jis padeda pasišalinti negyviems audiniams, pagreitina žaizdų gijimą bei neleidžia žaizdoje veistis mikrobams. Be viso to, medus dar ir pašalina blogą žaizdos kvapą.

Nepaisant to, kad šis galingas super maistas yra naudingas sveikatai, gerina miego kokybę, suteikia energijos ir turi dar aibę puikių, žmogaus organizmui naudingų savybių, jis padeda ir lieknėti. Nors dėl to, kad meduje yra kur kas daugiau kalorijų nei cukruje, jo padauginti nevalia, sumaišytas kartu su šiltu vandeniu, jis gali padėti lengviau suvirškinti riebalus.

Taigi, kad ir ką žmonės bekalbėtų apie medaus svarbą ligų profilaktikai, nenuginčijamas faktas ir tas, kad šis super maistas gali padėti išlaikyti skaisčią, jaunatvišką ir stangrią odą bei sveikus plaukus. Medus turi unikalią savybę sulaikyti drėgmę, todėl jis apsaugo odą nuo išsausėjimo. Medus taip pat veikia kaip antioksidantas, todėl ją apsaugo ir nuo žalingo aplinkos poveikio.

Kalbant apie plaukus – medus suteikia jiems žvilgesio, minkština, drėkina galiukus, skatina plaukų augimą, sulaiko drėgmę. Šauniausia tai, jog medaus kaukes galite nesunkiai pasigaminti namuose, jis puikiai dera su kitais maisto produktais, tokiais kaip jogurtas, citrina, aliejus. Svarbu, kad medus būtų šiltas – taip jo poveikis bus kur kas efektyvesnis.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.