Maistas katėms

pagal | 2017-09-15

Katės – įnoringi gyvūnai, todėl jų gyvenimo kokybė stipriai įtakojama mitybos. Kiekvienas mylintis savo augintinį šeimininkas turi atkreipti dėmesį į kačių mitybos ypatumus.  

Veterinarijos vaistinėse parduodamas maistas katėms yra praturtintas reikalingomis medžiagomis ir pritaikytas šių gyvūnų mitybos specifikai.  Kačių mitybos specialistai, remdamiesi įvairiais tyrimais, pabrėžia, kad maistas katėms turi turėti pakankamą kiekį mėsos baldymų bei natūralių riebalų rūgščių ir antioksidantų. Taip pat akcentuojama amino rūgšties  –  taurino reikšmė. Taurinas  padeda palaikyti gerą katės regėjimą, širdies darbą, užtikrina kitas organizmo funkcijas.

Kačių maistasPramoniniu būdu maistas katėms gaminamas atsižvelgiant į jų amžių bei poreikius. Todėl veterinarijos vaistinėse rasite maisto skirto kačiukams, jaunoms katėms, nėščioms ar maitinančioms.

Norint teisingai parinkti maistą katėms, reikia susipažinti su jo pasiūla. Dažniausiai parduodamas maistas katėms skirstomas į sausą maistą, konservus ir skanėstus. Sausas maistas yra populiariausia maisto katėms rūšis,   dažnai pasirenkama dėl patogumo.  Jis  lengvai sandėliuojamas, ilgai išlieka tinkamas vartoti ir šviežias katės dubenėlyje. Ši maisto katėms grupė pasižymi plačia pasiūla ir įvairove. Kačių šeimininkai savo augintinėms gali parinkti  įvairaus dydžio, formos, sudėties sauso maisto.

Sausas maistas katėms skirstomas į ekonominį, premium ir superpremium. Geriausias sausas maistas  – superpremium,  parduodamas veterinarijos vaistinėse arba specialiose gyvūnų maisto parduotuvėse.

Konservai – kita populiari maisto katėms grupė. Katės labai mėgsta konservus, o jų pasiūla nenusileidžia sauso maisto pasiūlai. Rinkoje siūlomų konservų katėms asortimentas labai platus  – galima rinktis ėrienos, jautienos, vištienos konservus.  Taip pat konservai gali būti pagaminti pašteto, drebučių ar paprastų gabaliukų forma.  Katėms skirti konservai vadinami šlapiu maistu ir teigiamai įtakojančiu gyvūnų virškinimo sistemą. Todėl dažnai šlapias maistas laikomas sveikesniu ir naudingesniu katei.

Be šių maisto katėms rūšių, veterinarijos parduotuvėse siūlomi ir skanėstai katėms. Tai įvairių skonių traškučiai, tabletės praturtintos maistingomis medžiagomis ir vitaminais. Skanėstai taip pat gali būti pagaminti iš mėsos  – antienos, triušienos, vištienos, kalakutienos.  Tačiau reikia suprasti, kad skanėstai nėra maisto pakaitalas ir turi būti duodami katėms tik kaip delikatesas. Pagrindinis  dalykas, kurį reikia žinoti – katėms netinka žmonių ar net šunų mityba. Todėl maistas katėms turi būti parenkamas pasitarus su veterinarijos specialistu.

Plačiau http://www.dimela.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.