Gandai: Ar tikrai Ispanijoje?

pagal | 2021-10-01

Kuo garsesnis žmogus, tuo daugiau apie jį kalbama. Kuo daugiau kalbama, tuo daugiau gandų. Tą patį galima pasakyti ir apie šalį: kuo daugiau kalbų, tuo daugiau gandų. Ispanija, regis, labai garsi šalis: ji užima trečią – ketvirtą vietas pasaulio turizmo reitinguose, kaip viena iš intensyviausiai lankomų šalių (UNWTO Tourism Highlights, 2014 Edition). Tačiau ir apie ją taip pat sklando įvairiausių gandų ir prasimanymų. Jeigu kelionės į Ispaniją išvakarėse arba jau sugrįžus, norėtumėte pasitikrinti savo įspūdžius, mes parinkome keletą populiaresnių gandų apie šią šalį. Ar su tuo teko susidurti?

La Sagrada Familia yra Barselonos katedra

Jeigu gatvėje pasiteirausite kelio iki miesto katedros, jus nukreips į vieną gyvybingiausių aikščių Plaça de la Seu ir joje jūs išvysite Santa Eulalia katedrą. Ji jau daug šimtmečių tarnauja kaip pagrindinė miesto katalikų šventovė. Santa Eulalia yra tikrai labai įspūdingas kataloniškosios gotikos pastatas, tačiau ne tokia turistų apkalbėta ir išfotografuota, kaip šimtmečius statoma La Sagrada de Familia. Garsusis nebaigtas Antonio Gaudi architektūros šedevras yra tiesiog visame pasaulyje garsi bažnyčia.

Katedros titulas, kaip žinia, suteikiamas pagrindinei vyskupijos bažnyčiai, ji priklauso aukščiausiai bažnyčios valdžiai. Šis titulas gaunamas ne už dydį ir grožį, o už atliekamas funkcijas vietos katalikų bažnyčioje. Suprantama, dažniausiai siekiama, kad katedra būtų didingiausias ir įspūdingiausias pastatas. Kuris iš dviejų Barselonos perlų įspūdingesnis, paliekame spręsti jums.

Paelija yra jūros gėrybių patiekalas

Įvairiuose regionuose paelijos receptai gali labai skirtis.

Įvairiuose regionuose paelijos receptai gali labai skirtis.

Paelija (isp. paella) yra ryžių patiekalas, kilęs iš Valencijos. Šiandien patiekalas plačiai žinomas Viduržemio jūros regiono virtuvėse. Pavyzdžiui, pica gali būti gaminama su saliamiu, sūriu arba jūros gėrybėmis. Taip pat ir paelija gali būti ruošiama iš pačių įvairiausių produktų, kurie dera su ryžiais. Pavyzdžiui, regione, kur krevetės ir kitos jūros gėrybės yra retenybė, paelija buvo gaminama su vištiena, kiauliena, triušiena, o sunkmečio metu ir su sraigėmis. Analogiškai ten, kur daug jūros gėrybių, paplitusi paelija su krevetėmis, kalmarais, jūros moliuskais ir pan.

Bulių kautynės yra nacionalinis sportas

Koridų tradicija paplito vos prieš Antrą pasaulinį karą.

Koridų tradicija paplito vos prieš Antrą pasaulinį karą.

Visų pirma, bulių kautynės nėra sportas. Antra, tai nėra nacionalinė tradicija, būdinga tik Ispanijai. Bulių kautynės nuo seno egzistavo kitose šalyse, pavyzdžiui, pietų Prancūzijoje, Portugalijoje. Tačiau tenka sutikti, kad Ispanijoje koridų yra daugiau. Kita vertus, ispaniškų koridų tradicija paplito vos prieš Antrą pasaulinį karą, o tiksliau – viešpataujant diktatoriui Franco rėžimą  (1939-1975). Jis turėjo savitą Isapanijos viziją, o korida buvo jos dalis.

O koks sportas galėtų būti vadinamas nacionaliniu? Be abejo, šalyje karaliauja futbolas.