Senovės egiptiečių papuošalai

pagal | 2017-02-14

Šiais laikais daugybė žmonių nešioja vienokius ar kitokius papuošalus. Tai daro tiek vyrai, tiek moterys, nors pastarosios puoštis mėgsta kur kas daugiau. Žmonės puošiasi dėl įvairių priežasčių. Vieni tai daro todėl, jog nori patikti sau patiems, kiti atvirkščiai – nori patikti kitiems, tad stengiasi visuomet atrodyti nepriekaištingai. Yra ir tokių žmonių, kurie puošiasi, nes nenori atsilikti nuo mados, bei išsiskirti iš kitų. Pavyzdžiui, kai nueiname į kokią nors šventę ar renginį, kuriame susirenka būrys žmonių, juk kiekvienas būna bent šiek tiek pasipuošęs, tad jei jūs ateitumėte nė kiek nepasipuošę, tai greičiausiai nebūtų labai malonu prieš kitus žmones, na nebent jums visiškai nerūpi kitų nuomonė ar tiesiog nemėgstate puoštis.

Tačiau kaip bebūtų, didžioji dalis žmonių vis tiek puošiasi įvairiausiai papuošalais ir tai daro labai skirtingomis progomis. Papuošalų rūšių yra šimtai, jie būna skirti puošti rankoms, nešioti ant kaklo bet kur kitur. Vyrauja net ir drabužiams skirti papuošalai. Tačiau visi šie papuošalai šiaip sau neatsirado. Jie turi savo istoriją. O ji prasideda nuo senovės Egipto. Būtent egiptiečiai yra bene pirmieji mums žinomi žmonės, kurie pradėjo naudoti įvairius papuošalus. Senovės Egipte puošėsi tiek moterys, tiek ir vyrai. Šioje civilizacijoje buvo sukurta labai daug įvairiausių papuošalų, na jei net nesukurta, tai tikrai labai ištobulinta. Egiptiečiai puoštis mėgo labai gausiai. Dažniausiai jie naudodavo įvairius kaklo, galvos bei rankų papuošalus, kaip beje, daro ir šiuolaikiniai žmonės.

Ant kaklo egiptiečiai nešiodavo plačius vėrinius. Šie būdavo labai puošnūs, dažniausiai susidėdavo iš kelių atskirų dalių bei ant žmonių kaklų tokių vėrinių kabėdavo net ne po vieną. Taip pat dar vieni labai populiarūs papuošalai būdavo apyrankės. Jų taip pat žmonės nešiodavo ne po vieną. Dažniausiai tai būdavo tiesiog metaliniai žiedai, užmauti ant riešų. Taip pat jau vyravo ir medžiaginės apyrankės, kurios taip pat būdavo gan plačios ir uždengdavo didelę dali rankos. Taigi, jau prieš tūkstančius metų žmonės puošdavosi papuošalais, o vieni pirmųjų tai pradėjo daryti senovės Egipto gyventojai, kurių sukurti papuošalai lėmė tolesnį papuošalų tobulėjimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.