Kas yra SEO?

pagal | 2017-09-15

Didžioji dalis paieškų internete yra vykdomos per gerai žinomas paieškos sistemas Google, Bing, Yahoo, Yandex, Rambler, Baidu. Lietuvoje populiariausia Google paieškos sistema, kuria naudojasi absoliuti dauguma lietuvių.  Paieškos sistemų tikslas – pateikti kuo tikslesnę ir kokybiškesnę informaciją žmonėms, atsižvelgiant į jų įvestus žodžius ar frazes (pavyzdžiui, „batai“, „pica į namus“, „baidarių nuoma Kauno rajone“).  Interneto svetainės tokiu būdu gauna tikslinių vartotojų srautą, todėl yra suinteresuotos pakilti paieškos sistemų rezultatuose kuo aukščiau. Kaip tai pasiekti galima sužinoti išsiaiškinus, kas yra SEO optimizavimas.

SEO paaiškinimas

SEO, iššifravus angliško termino Search Engines Optimization“  trumpinį,  reiškia  paieškos sistemų optimizavimą. Tai visuma priemonių, kuriomis siekiama, kad paieškos sistemos suprastų svetainėje pateikiamą informaciją ir pateiktų ją vartotojui, kai jis įveda su  svetainės turiniu susijusią užklausą paieškos sistemos laukelyje.

Paieškos sistemos  rezultatuose rodo nuorodas į puslapius, kuriuos jos laiko tinkamais ir autoritetingais.  Jei paieškos sistemos negali rasti svetainės, praleidžiama neįtikėtina galimybė pasiekti savo vartotojus.  

Plačiai vystantis interneto technologijoms, SEO tapo viena iš internetinės rinkodaros sričių, orientuotų į  matomumo didinimą natūralioje paieškoje.  Lyginant su kitomis rinkodaros priemonėmis, SEO gali atnešti daug didesnę investicinę grąžą bei lemiamą konkurencinį pranašumą.

SEO dalys

Kas yra SEO galima lengviau suprasti, pasiaiškinus, jos sudėtines dalis. Išskiriamas vidinis SEO ir išorinis SEO. Vidinio SEO metu optimizavimo darbai atliekami svetainės viduje ir skirti sutvarkyti svetainės struktūrą, turinį, nuorodas taip, jog paieškos sistemos kuo geriau suprastų svetainėje pateikiamą turinį. Atliekant vidinį SEO, svarbu optimizuoti ir svetainės pakrovimo greitį, kuris aktualus ne tik paieškos sitemų vertinimams, bet ir vartotojams. Išorinis SEO nukreiptas į išorinius optimizavimo darbus, į kuriuos įeina atgalinių nuorodų kūrimas, svetainės populiarinimas socialiniuose tinkluose, registravimas informaciniuose kataloguose.  

Taigi, į klausimą, kas yra SEO, galima atsakyti paprastai – tai paieškos optimizavimas. SEO  apima visumą vidinių ir išorinių priemonių, kurios  kuria pridėtinę vertę internete. Tačiau siekiant gerų rezultatų reikalinga kantrybė ir profesionalumas.  Paieškos sistemos sukūrė taisykles, kurių nevalia pažeisti, norint, kad svetainė užimtų aukštas pozicijas ilgą laiką. Neleistini veiksmai gali sumažinti  svetainės matomumą iki minimumo ir ilgam palaidoti ją paieškos rezultatų dugne. Kad taip nenutiktų labai svarbu SEO  patikėti šios srities profesionalams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.