Architektų paslaugos – ryškią istorinę vertę turinti profesija

pagal | 2017-07-17

Nors 21 amžiuje ir daugėja unikalių, savo išvaizda išsiskiriančių pastatų, tačiau sovietinis paveldas mūsų aplinkoje – vis dar labai dažnas reiškinys. Didelė dalis iš jų byra, valdžia atsisako juos restauruoti ir geriausias to pavyzdys – sporto rūmai. Daugelis, nors ir praėjus 27 – iems metams nuo valstybės atkurimo, vis dar gyvena rajoninuose, vadinamuose „blokiniuose“ raudonų plytų namuose, kurie iš išvaizdos absoliučiai nesiskiria (per visą SSRS gyvavimo laikotarpį tikriausiai frazė „architektų paslaugos“ reiškė kreipinį tik į vieną ar du žmones), o dažnai ir būna apterlioti ilgapirščių gatvės meno artistų. Didelė dalis čia gyvenančių žmonių tiesiog neturi galimybių leisti sau gyventi kitaip.
Tačiau jei visgi turime galimybę, kodėl ja nepasinaudojus? Mano nuomone, pirmiausia reikėtų labai rimtai apsvarstyti, kaip įsivaizduojame savo svajonių namus. Žinoma, tikriausiai kiekvieną kartą gatvėje praeinant baldų parduotuvę, ar socialinėse medijose pamatome nuotrauką, kurioje, sakykime, buvęs kolegą, kuris įsikėlė į savo naujus namus, galvoje tyliai pakomentuojame, kad gal būtume nudažę sienas tamsiau ar tą sofą pastatę kitu kampu. Tačiau ar iš tiesų viskas taip jau lengva? Juk detalės galvoje yra viena, o visas bendras vaizdas, vidinės struktūros, statybiniai niuansai ir visa kita – yra jau visai kitas reikalas, nei tiesiog sofą pastatyti kitu kampu. Tačiau išeitis yra – architektų paslaugos visuomet gali išspręsti visus techninius klausimus, palikdami Jums tiesiog vyšnaites ant torto – koloritas, išdėstymas, vaikų kambario vieta ir panašiai. Jie, atlikdami visą juodą darbą leidžia jums ir toliau vykdyti įprastus dienos darbus ir skambina tik priimdami rimtus sprendimus.
Architektų paslaugos yra aktyviai naudojamos jau nuo Antikos laikų. Juk Koliziejaus pats imperatorius Vespasianas nepastatė – pastatė jo architektas ir galybė vergų, o jis tik dėliojo savo vizijas ir lūkesčius pastatui. Tai jei jau prieš daugiau nei du tūkstančius metų žmonės suprato, jog pastato projektavimas nėra toks jau lengvai įkandamas reiškinys, kodėl jūs turėtumėte vargintis ir gaišti savo laiką dėl blankaus ir nelabai aiškaus rezultato, kuris gali sukelti ir papildomų rūpesčių?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.