Valstybinis praktikos egzaminas

pagal | 2018-12-23

Vienas iš rimtesnių ir sunkesnių iššukių, su kuriais kiekvienam tenka susidurti, norint gauti vairuotojo pažymėjimą, yra valstybinis praktikos egzaminas VĮ „Regitroje“. Visi puikiai žinome, kad reikia išlaikyti būtent du egzaminus, teorijos ir praktikos, tačiau šiame straipsnyje akcentuosime būtent praktikos egzaminą. Nors tai ir yra praktikos egzaminas, savaime atrodo, kad turėtume jį sieti tik su praktine dalimi, vairavimu, transporto priemonės valdymu. Deja, į šį egzaminą įeina ir tokių niuansų, apie kuriuos kai kurie iš pirmojo karto net nežino ir nėra girdėję. Atvykus į Regitrą, susimokėjus už egzamino laikymą,  Jūs nebūsite pasodinti už automobilio vairo iš karto, juo labiau iš karto neriedėsite į eismą rodyti savo vairavimo sugebėjimų.

Už viso to tupi pasislėpusi šiokia tokia teorinė šio egzamino pusė, arba kitaip sakant papildomas teorinis žinių patikrinimas. Kai Jums yra paskiriamas egzaminuotojas, kartu atsitiktiniu būdu yra taip pat sugeneruojami trys klausimai, kuriuos Jums užduos egzaminuotojas prieš pradedant egzaminą realaus eismo sąlygomis. Tie Regitros klausimai dažniausiai yra susiję su technine automobilio puse, nors kartais būna ir išimčių. Neatsakytas arba neteisingai atsakytas klausimas paprasčiausiai užskaitomas kaip paprasta, nekritinė klaida, o kaip puikiai žinome, užtenka vos aštuonių nekritinių klaidų tam, kad egzaminas būtų neišlaikytas. Priklauso nuo Jūsų požiūrio, ar tai Jums atrodo daug, ar ne, tačiau bendrai pagalvojus, neatsakius nei vieno iš pateiktų trijų klausimų, arba atsakius neteisingai, savo sąskaitoje jau turėsite tris klaidas, todėl išvažiavę į eismą turėsite vietos tik dar penkioms klaidoms.

Ir patikėkite, penkios klaidos gal ir skamba nemažai, tačiau ypač naujiems pradedantiesiems vairuotojams, jaunuoliams, kurie dažniausiai ir laiko egzaminus, šios klaidos susirinks nei nejuntant. Todėl visuomet yra geriau prieš vykstant laikyti praktikos egzaminą, pasidomėti apie prieš jį užduodamus klausimus ir gerai juos pasikartoti bei išmokti. Kaip ir minėjome, dažniausiai šie klausimai yra susiję su techninėmis automobilio savybėmis, todėl turėti bent jau šiokias tokias žinias apie automobilio bei jo įtaisų veikimą bus tik didelis privalumas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.