Būkite budrūs – nepraraskite per aplaidumą savo vairuotojo teisių

pagal | 2016-04-26

Šiandieninėje mūsų visuomenėje neturėti automobilio kaip ir neįprasta, o apskritai neturėti vairuotojo pažymėjimo daugiau nei keista. Kiekvienas save gerbiantis ponas ar ponaitis, ponia ar panelė privalo vairuoti ir ne bet ką, o automobilį (dviratis netinka) ir ne bet kokį, o jau geresnį. Taip, visuomenė negailestinga ne ratuotiems. Jie grūdami į pasibaisėtiną viešąjį transportą, piko metu verčiami keliauti susigrūdę kaip silkės statinėje, su pėsčiaisiais ratuotieji dažnai nesiskaito gatvėse, praleistasis pėsčiųjų perėjoje kaip ir privalo padėkoti už suteiktą malonę laisvai pereiti gatvę,  o apie aptaškymą po lietaus iš riebios rudos balos ką jau bekalbėti….

Taigi, dažnas tai patyręs savo kailiu ir gerai pamastęs skuba įsilieti į garbingas vairuotojų gretas. Tai žinoma puiku, kadangi dar vienu automobiliu daugiau mūsų gatvėse – didžiulis džiaugsmas vairavimo mokykloms ir Regitrai, degalinėms ir auto servisiukams. Pastariesiems iš vis didžiausia nauda iš dar žalių, nepatyrusių vairuotojų, kurie vis nesąmoningai taikosi nubrėžti mašinos šoną ar bagstelti į priešais staiga stabtelėjusio kito automobilio galą sankryžoje. Ech….tie pradedančiųjų vargai ir dar tie keisti ženklai, ir ne visada švankūs, rodomi labiau patyrusių vairuotojų per automobilių langus gatvėse.. Tačiau svarbiausia vairuotojo teisės kišenėje, o vargus mokykloje ir viešajame transporte, gėdingą bendrakeleivio, o ne vairuotojo statusą galima nukišti į tamsiausią sąmonės kertelę.

Tačiau būkime budrūs. Tai kas su vargu įgyta, gali būti labai lengvai atimta. Tada teks vėl apgailėtinai kristi į pėsčiųjų poziciją ir su liūdna mina, per lietų, iš po skėčio, stebėti kaip kiti sausi važiuoja, o tu stovi gatvėje, lauki autobuso ir mąstai. Kelių eismo taisyklės ne šiaip sau sugalvotos ir skirtos ne tik tam kartui išmokti. Įvairus ir atrodo nekaltas jų pažeidimas, kaip pavyzdžiui, kalbėjimas telefonu vairuojant ar saugos diržų neužsisegimas,nes taip atrodo patogiau, o ką jau kalbėti apie vairavimą prieš tai išgėrus su draugais kažkur, nors tik lašą ar du ant vienos ir kitos kojos, kaip rodos sakoma,(žinoma geriau taip niekada nesakykite ir tuo labiau nedarykite) neša rimtą atsakomybę.  Taigi, kiekvienas veiksmas turi atitinkamą atoveiksmį ir dabar teks eiti į papildomą vairuotojų mokymą, sėdėti klasėje, klausyti mokytojo ir svajoti kada vėl pagaliau įsėsi į savo mielą automobilį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.